12 akvarijuma za 1500 nz dolara

Tesko mi mozemo da ti damo savet, jer su sasvim drugacije relacije u Srbiji, a i neznamo dimenzije akvarijuma.
Verujem da ce @boban moci da ti da pravi savet
 
Zdravo Kosta,

Ja sam bas u procesu nabavke akvarijuma. Doduse meni treba samo jedan :)
Koliko vidim na slici, onako od oka, cini mi se da su to standardni 40gal breeder akvarijumi. Bas nesto razmisljam da kupim jedan jer nije mnogo veliki ali opet otvara bas dosta opcija. Zopex oni dolaze u grubim dimenzijama 93x46x43 visina (36x18x16 inch)
Na slici mi deluje da je to staklo deblje od 5mm. Mislim da su ovi ovde koje sam video pravljeni od priblizno 8mm. Cini se da su fino ojacani pa mislim da tu nema sta da se sekiras. Jedino ostaje pitanje koliko su stari, gde je to stojalo i u kom je stanju silikon unutra. Mozda ce trebati da se uradi reseal za svaki slucaj. Ako ih uzimas trazi mu da ti ih napuni da proveris da li cure.
. Nisam siguran za debljinu stakla i ovi su verovatno stariji ako je dno buseno. Novi (bar ovi po prodavnicama) imaju tempered staklo na dnu i ne smeju da se buse.
Sto se cena na NZ tice ne znam dal ti je ovo dobar dil mada cini mi se da je lik ukljucio sve sto treba za mini odgajivacnicu.
Ovde u Severnoj Americi, Kanadi neko nepisano pravilo medju akvaristima je da polovan akvarijum ide 1$ za gallon i to samo za staklo. Sve ostalo je ekstra. Slazem se da Boban moze da ti da najbolji odgovor na ovo.
Vidim da je tamo trenutni bid na tom linku 800$. Odakle ti 1500$? :D
 
NZ$ 1500 je previse za sve to. I kako ces to da nosis? Treba da iznajmis neko kamionce a to ce jos da te kosta.
Kupi tu drvenariju i sam skucaj policu. Vidi sa lokalnim staklorescem posto bi ti naplatio staklo. Ti mu das dimenzije i on to isece a ti samo zalepis.
Ovaj u oglasu ne kaze nista o tim kompresorima i grejacima. To mora da je neko dzubre. jer da je Ehem to bi naglasio.

Vidis ja sam svojevremeno imao takve police sa akvarijumima a sada je ostala samo polica. Zamisli kako je zabavno bilo seliti se sa jedno tridesetak akvarijuma itd. Eto svi su zavrsili u kontejneru za smece osim dva koje i danas imam. Razmisli i o takvim stvarima i tim glomaznim policama.
 
  • Like
Reactions: Stole75
Nije se ni meni dopadala ideja 100 posto ali ajde resio ja da potrosim novac ,cool hvala na sevetima.
Bobane kada ces na ovu stranu da vidis druze kako kavaj grize ovih dana ko lud))))))) svi zivi na pecanju,uhvatio sam 7 velikih za samo 2 sata..
 
Ima ih i ovde ali da budem iskren ne pamtim kada sam zadnji put bio da ih pecam. Bas si mi dao ideju pa videcu, mozda i da odem da probam. Ja ih pecam na varalicu, kao kod nas stuku.

Da pojasnim, Kosta prica o Kahawai - Arripis trutta :)
 
Kavaj mi je mnogo bolji od snepera.Sneper mi dodje kao pilece belo meso.. Heeh Kavaj je grabljivica verovatno zbog toga..
Bobane da li imas kontakt telefon ili Web sajt neke izbiljne odgajivacnice akvarijumskih riba na NZ u?
 
ajmo drugari novo pitanjce .mada mislim da ce Boban najbolje skapirati o cemu pricam jer je sa ovih prostora..
Kao sto ranije rekoh ovde koristimo u domacinstvu kisnicu kao vodu za pice, kupajenje,zalivanje baste itd..
Od kisnog tanka do slavine su bakarne cevi i pod u tus kabini je plav ,kada operem kadu posle samo nedelju dana poplavi opet,sto bi trebalo da znaci da imam bakarne cevi kao instalaciju u kuci. Dali je takva voda po izlasku iz bakarnih cevi opasna za ribe jer svaki put kada promenim 30 posto vode ibice su malko slogirane a malci recimo gupi i plati stari do mesec dana krecu da crkavaju..hvala
 
Cista kisnica sigurno nije dobra za ribe koje ti gajis, jer je premekana i verovatno ne sadrzi gotovo nikakve minerale. Bilo bi dobro da kupis testove za vodu, (kh, Gh), a cini mi se da postoje testovi za bakar (Cu) koji su namenjeni za morsku akvaristiku i saznaš kolicinu bakra, jer je on toksičan u većoj koncetraciji za ribe.
 
Hvala na informaciji. neko mi rece da je voda ok I da puno ljudi koristi za promenu vode, ja cu svakako proveriti ove parametre pa javljam sta sam otkrio:) poz