Acanthoscurria geniculata

hvala....

:ziveli:


nego ovaj...

moja tarantula je postala mirna u poslednje vrema...

a pocela je i da plete mrezu koliko sam ja video na zidu terarijuma...

da li se ona sprema za presvlacenje mozda?
 
Pa ako je prestala da jede moze da bude presvlacenje,mada nemora da znaci mozda je sita :) e da,sto se tice mirnoce,bukvalno svaka tarantula je "mirna"...ne krecu se one puno(bar ja sto sam video) ;)

Pozz
 
moguce da je sita...

svaki dan joj dajem po jednog crvica...

a jako je mirna u poslednje vreme, samo je u svojoj "kucici" i slabo izlazi iz nje...

ovaj da jos nesto...

u terarijumu mi je jako suv vazduh pa samo sipam vode u cep kad nestane...

da li je to dobro za nju ta vlaga ili ne?
 
Nemoj svaki dan da je hranis,mozes svaki drugi,a kad poraste jos onda na 3-7 dana...nije to neko pravilo ali tako vecina radi ;) Sve tarantule su u svom "shteku" i tu provode vecinu svog vremena...a sto se tice vlaznosti to ce ti reci fauna ;)

Pozz
 
Zavisno od velicine posude i otvora za ventilaciju gde drzis tarantulu zavisice i vlaznost vazduha. Kao sto sam vec rekao u ovoj temi , vlaznost ne treba da bude velika ali je posuda sa vodom obavezna. ;)
 
pa ja kad god sipam vodu u cep ona ispari i stalno dosipavam...

treset je vec postao mokar...

tako da ne znam sta da radim...
 
Nemoj dozvliti da ti treset bude mokar , promeni ga . Verovatn tarantula pomera cep sa vodom i na taj nacin prosipa vodu iz posude. Toliko vlazan treset je idalna podloga za razvoj grinja sto moze biti jako opasno za tvoju tarantulu.
Inace, treset je kao sundjer , ogromnu kolicinu vode moze da upuje a da ne poverujes koja je to kolicina.
 
Upravo tako , ne treba ti vlazna podloga, samo pposuda sa vodom.

Naravno, uvek oko posude moze biti malo vlage ali ne dozvoliti da se vise prosiri.;)
 
Evo i moje tarantulice, malo je starija fotka.
 

Attachments

  • a geniculata.jpg
    a geniculata.jpg
    75.7 KB · Pregleda: 1
  • Like
Reactions: Fauna
Evo fotografije kad je malo porasla ... Trenutno se sprema za presvlačenje pa će biti lepih fotki nadam se.
 

Attachments

  • A. geniculata.jpg
    A. geniculata.jpg
    209.8 KB · Pregleda: 3
  • Like
Reactions: boban and Fauna
Evo je moja lepotica... ili lepotan, videcemo. Meni je svejedno. :)))
 

Attachments

  • 20200106_204245.jpg
    20200106_204245.jpg
    170.4 KB · Pregleda: 3
  • 20200106_204305.jpg
    20200106_204305.jpg
    184.1 KB · Pregleda: 3
  • Like
Reactions: Fauna