ajaksssov greben

Status
Not open for further replies.
jasenka said:
Stina, inace sto se tice ovog komentara oko aquascapea, donekle si u pravu, ali i nisi 8)
-stvar je sljedeca, mnogi koralji koje kupis (ako ne i svi) dolaze na zivom kamenju i tako gradis i nadogradjujes greben
-druga je stavr ako se samo coras za fragove, pa uz frag ne dobijes nikakav kamen, onda se ne moze nadogradjivati i moras kupovati ili nabavljati novog zivog kamenja da bi imao mjesta za te nove fragove koralja u akvariju
to stoji, ovo moje je bilo samo moje razmisljanje neznajuci kako su ti koralji stigli u taj akvarij i problemi postavljanja istih. Ali ja bi unaprijed pri kupnji kamenja napravio dva otoka i onda kako koralji dolaze (neovisno da li samo frag ili i kamen) slagao.

Ajaks ovo nije kritika, da ne bude zabune, a vjerujem da ces u slijedecih par mjeseci bar 2 puta preslagati kamenje :wink: dok ne nadjes ono sto najbolje odgovara onome sto se nalazi unutra i naravno tvojim ocima.
A nas pusti jos uvijek samo sanjamo o toj litrazi
 
Prvo ovako.Neznam dali su drugi videli moj prvi neuspeh :cry: :oops: ali to je od malo informacije,literature i savete :( .Nadam se da se nece ponoviti.Zato ovde u morskoj akvaristici treba mnogo strpljenje, a ja sam to nemao.Nema veze idemo dalje.Inace hocu za pocetak da ubacim koji clown, a onda ???????????Neznam...Sta mislite vi!!! I jos nesto, recite mi kako se hrani, sa sta "caulastrea"
 
Caulastrea furcata, Candy cane coral, veliki koralj s dvobojnim polypima, LPs-ove

-hrani ga najbolje ponoci ili rano izjutra, prije nego se upale svijetla. Mozes ga hraniti repicima skampa, kozica, dagnjama, nekim drugim skoljkama, komadicima riba, glavonosaca poput sipe, lignje hobotnice. Komadici znaci vrlo sitno narezani djelovi mesa morskih polodva-mozes rukama uzeti tak sitni komadic i prinesti ga ustima koralja, pa kada ga on prihvati svojim prozirnim "hvataljkama" onda ce ga on uloviti i staviti u usta, usta ce se postepeno zatvoriti
-nemoj nikako gurati hranu koralju u usta, to nije dobro, ako ne zeli uhvatiti hranu znaci da nije gladan
-koliko vise budes hranio, bolje ce rasti-isto pokusaj i sa parazoanthusima

-hmm, za ribe, uz klaune, mozes i bilo bi ti preporucljivo nabaviti kroz najkasnije mjesec-dva nekog tanga ii blenija tj. nekog algojeda
-a za ostale ribe,ne bih ti htjela nista preporucivati, sam razmisli, pogledaj kakve sve ribe mozes nabaviti, pa eventulano, prije nego se odlucis, mozes pitati za savijet
-s koraljima ne mozes imati sve vrste riba, sto vjerojatno i sam znas, a ribe za koje kazu da su teske i nisu za pocetnike isto zaobidji sljedecih godinicu dana dok se ne ispraksiras :wink:
 
Ajaks, cestitke za lep start. Uzeo si dosta lepih organizama, a po dogovoru, javi kad da saljem malo Xenia na poklon (probaj da pogodis ko je meni poslao prve kolonije- ima morski i zensko je :roll: ). sto se tice tih zutih zoa, prijavljujem se za neki komad kad ih naraste za poklon/razmenu ili nesto trece :wink: . U nekoj sledecoj turi probaj da uzmes malo zelenih organizama (mozda neki mushroomi).
 
Ajakss, razmjestaj je solidan i daje ti dosta novih mogucnosti, ali da sam na tvom mjestu obratila bih pozornost da mi kamen ne dodiruje staklo.
 
hehe, bi ce da lose vidim, ali na slici mi ovo izgleda kao da je kamen naslonjen na staklo-u svakom slucaju dobro da nije!
 
Moram priznat da se i meni cini da je staklo taknuto na desnoj strani... mora da je to odsjaj...

Nego, smatram da se staklo kamenom moze dotaknut i vidio sam brdo aquascape-a koji tako prakticiraju... nije dobro ga totalno opteretit, al na sigurnoj konstrukciji nebi trebalo bit problema!
Ja koristim zadnu stranicu stakla kao lagani oslonac, da mi kamen cvrsce stoji. :wink:
 
Evojedna slika od drugi ugao komletni akvarium sa mog golden retrivera.
 

Attachments

  • pict0200.jpg
    pict0200.jpg
    40.5 KB · Pregleda: 89
E, Toni :D
...super ti je pas...gleda li on sto u akvarij?

Nego, akvarij ti je otvorenog tipa?!
Nema nista izmedju poklopca i akvarija (barem ne vidim)... pripazi na vrstu ribica koje budes uzimao, jer ima nekih koje vole iskakati van,...a imas i psa :wink:
(riba vani + pas= sit pas :twisted: )
 
Akvarijumi otvorenog tipa u zadnje vreme narocito u Evropskim zemljama, veoma su zastupljeni. Imam neke kataloge i casopise gde se to najbolje vidi kolika je ta zastupljenost, samo moram biti iskren da sam pristalica zatvorenog tipa. :wink: U zadnje vreme poceo je i kod nas takav trend ,tako da sam imao prilike nekoliko takvih akvarijuma da postavim bas kao ajaksssov akvarijum. :)
 
Pa upitanju je morski akvarijum sa koralima. Poklopac je smrt za to narocito kada su u pitanju delikatniji korali. To nije trend nego potreba. Tu samo treba da se obezbedi da voda ne prska van akvarijuma sto nije ni malo lako jer je so vrlo neugodna i pojavi se svugde.

Inace akvarijum izgleda vrlo lepo i siguran sam da je pravi ukras u stanu.
 
Hvala svima :oops: Sa ogledom da sam na pocetku morske akvaristike mislim da sam ipak negde na pocetku u vezi opreme.Znaci planove su u buducnost da nabavim: MH Oceanlight 150w Aquamedic, Overflow Shuran Filter-Rack A+S zato sto nemogu busiti akvarium, a imam samo canister sa cev(surface skimmer) i 20kg LR. I jos TUNZE Turbelle stream 6060 za cirkulaciju. :lol: :lol: :lol:
 
Nema vise akvariuma. Otiso je kod jednog prijatelja zauvek. Sada mala pauza od 6-7 meseci. Zatim u novi stan pa novi akvarium. Ako ima ko sta za savete oko opreme pisite. U potrazi sam za rasvjetu i Tunze Turbelle stream 6000 x 2komada i multicontroller7094. To mi je tesko naci u Makedoniji. Inace planiram dimenzije akvariuma 130 x 80 x 60
 
Verovatno si bio prisiljen na takav potez, da otudjis svoj prvi morski akvarijum. :?

Kazes pauza 6-7 meseci...Moj savet ti je , da dobro razmislis o svemu sto ce ti biti potrebno za novi akvarijum. Najsitnije detalje oko izrade akvarijuma , kupovine opreme, rasvete i svega ostalog , dobro razradi i posavetuj se sa najiskusnijim ljudima . Kada kazem najiskusnijim ljudima , tu mislim na ljude koji su vec godinama u morskoj akvaristici i ljudi koji iza sebe imaju po nekoliko licnih akvarijuma.
Ja sam u slatkovodnoj vec dugi niz godina i svaki novi akvarijum koji zelim za sebe da napravim ,stvara mi sve vece nedoumice oko formiranja. Svaki akvarista kako stice nova iskustva sve vise zeli i ima sve vece zahteve. Moji trenutni zahtevi su otisli toliko daleko, da ne mogu da resim neki naizgled resiv detalj - pozadina akvarijuma :D
 
Pa nisam bio bas prisiljen ali nisam vise hteo da ulazem u taj akvarium.A hteo sam jos mnogo. I kad eto ti 4-ti clan se pojavio.Postao sam tata po drugi put. Obaveze koliko hoces. Uleteo je jedan prijatelj koji je poceo ali nije mu islo sa morskom. "Hoces li komplet sa opremom, vodom?Hocu. " A uz put smo uzeli malo veci stan. Pa kazem si zasto da ne idem na novi, veci i sa profi opremom. Kosatace malo vise, ali krajne rezultate ce biti :lol: Sada vise znam sta treba za uspesni reef. Malo cemo sakupljati vitamine (novac) i razmisljati polako sta treba. To je to....
 
Status
Not open for further replies.