Akvarijum od 75 litara

Juice_93fu

New Member
25 April 2010
10
0
1
Pozdrav svima na forumu, akvaristikom se bavim nepunih 2 meseca, dosta toga sam naucio za kratko vreme, predstavicu vam moj prvi novoformirani akvarijum, od 75 litara.

[Broken External Image]:[URL]http://www.dodaj.rs/t/41/11V/1OHnuwze/1001874.jpg[/url]

Podloga je zemlja za cvece (tek toliko da pokrijem povrsinu akvarijuma, jer sam pocetnik pa ne zelim da imam problema kasnije sa zemljom), pa krupniji sljunak, i na kraju sitni kristalni kvarcni pesak. Od biljaka imam Hygrophila polysperma Cryptocoryne affinis
Cryptocoryne usteriana Cryptocoryne wendtii Ludwigia Repens Pistia Rotala Sagittaria
Hygrophila corimbosa, biljke su relativno skoro ubacene u akvarijumu i treba im vremena da se rasire po akvarijumu, takodje cu ubaciti i Echinodorus tenellus Vallisneria spiralis Limnophila sessiliflora, marisele i tenelusa.

Osvetljenje mi je za sada slabo jer je poklopac u izradi pa je samo pokriven akvarijum sa komadom stakla iznad koga se nalazi jedna neonka od 18 wati, filter mi je spoljni pelivni, u njemu se nalazi vata, sundjer i keramicki valjci.

Od riba imam: 2 ancitrusa, 2 koridorasa, 3 gupike, trihogastera leeri, 2 ksifoa.

Zadatke koje sam sebi zacrtao: Da izradim poklopac i pojacam osvetljenje, napravim co2 difuzor, zalepim auto foliju na pozadinu i napravim odgovarajucu policu za akvarijum, i da ubacim jedan manji panj.

U planu mi je jos jedan akvarijum od 300 litara, i jedan manji akvarijum u kojem cu drzati kozice.

Voleo bih da cujem vasa misljenja i kritike, nadam se da vas ne mrzi da citate :)
 
Dobro dosao!:hej:
Nema sta da se kritikuje,kako citas i ucis vremenom ce sve doci na svoje mesto.

Imam trenutnu jednu preporuku:
Biljke kada sadis trudis se da smestis blize zadnjem staklu zbog preglednosti,kad posadis velike biljke na sredini akvarijuma ili blize prednjem staklu neces videti sta se desava unutra.;)
 
Znam to je tipicna pocetnicka greska, pa cu zato ovaj akvarijum kada napravim veci od nekih 300 litara mozda koristiti kao aq za razmnozavanje biljaka i u njemu necu drzati ribice :)
 
Dobro nam dosao :)
I naravno vodi racuna o takvim stvarima koje je naveo Markisha . To se lako ispravi na samom startu a ako se ostavi za kasnije onda zahteva vecu rekonstrukciju. Ma videces to I sam :)
 
Osvetljenje i fotoperiod: 2 neonke od 18 wati i tornado philips stedljivu sijalica od 20 wati, fotoperiod 10-12 sati
Podloga: Kvarcni pesak sitne granulacije
Prihrana: Profito sa vremena na vreme

Biljke:
Sagitarija
Vallisneria spiralis,
Usterina
Cryptocoryne wendtiipistia
Hydrophila polysperma
Hygrophila diformis
Ceratophyllum demersum
Proserpinaca palustris
Myriophyllum aquaticum
Anubias barteri var. barteri
Ludwigia repens x arcuata
Ludwigia repens Rubin
Ludwigia repens
Limnophila sessiliflora
Heteranthera zosterifolia

I samo puzice drzim u njemu :)


Btw nana je negde nestala ne znam ni ja gde o.0

Ovako je pocelo:

[Broken External Image]:[URL]http://www.dodaj.rs/t/f/NA/4mNDhhgz/1002247.jpg[/url]

A sada je ovako posle 10-ak dana:

[Broken External Image]:[URL]http://www.dodaj.rs/t/3l/R7/13bhW0yG/1002276.jpg[/url]


[small]Klik na sliku za vecu sliku.[/small]

Ovaj akvarijum je malo pretrpan zato sto nisam imao gde sve ove biljke jer sam bio prinudjen da rasformiram jedan drugi akvarijum, prednji plan je pogotovo pretrpan i njemu sledi izmena. Predlozi nisu na odmet ;) Planiram i sessifloru da izbacim i da ostavim zadnji plan samo ludwigiu 3 vrste.