Akvarijumske biljke - Knjiga

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Ne tako davno Oriental Aquarium Pte Ltd http://www.orientalaquarium.com je izdao jednu knjigu o akvarijumskim biljkama koja stvarno zasluzuje posebnu paznju akvarista a rec je o The Aquarium Plant Handbook. Kao sto ime i kaze, ova knjiga je vise vodic za akvariste sa izvrsnim ilustracijama i osnovnim karakteristikama biljaka i njenim potrebama u akvarijumu.

Jedan vazan detalj je i taj da je koriscena vazeca klasifikacija biljaka, normalno za vreme kada je knjiga bila u stampi.

Poseban car knjizi daje predgovor nama dobro poznatog Takashi Amano.

Sta reci neg da je treba imati.


DSC03242.jpg
 
U zadnje vreme je sve vie zastupljen internet, na kome se moe prona?i dosta korisnih informacija, ali je dobro imati barem jednu dobru stru?nu knjigu u svojoj biblioteci.
Moda sam ja i staromodan (a sigurno i jesam sa obzirom na godine ivota), ali lepe je uzeti knjigu, le?i u krevet i polako je listati.
 
Mali problem bi mogao biti za ljude koji ne poznaju engleski jezik. Veoma malo je kvalitetne literature akvaristickog sadrzaja na ovim prostorima. I to sto se moze naci je veoma skupo, ako i malo vredi.
Trenutno koristim samo knjige starijeg izdanja, a i to je dobro kad nema bolje. :wink:
O biljkama saznajem iskljucivo preko sajta i interneta.
Pozdrav. Mirka.
 
Pa sve knjige koje su i malo dobre su relativno skupe. Ja imam primerak knjige koji mi je stigao iz Singapura i koji sam licno platio a jedan besplatan primerak je u firmi. Bilo me je sramota da trazim jos jedan besplatan primerak.
Jezik ko jezik, to je uvek problem. Ima izuzetno dobre literature i na drugim jezicima, pogotovo nemacki ali sta da se radi :) Ipak tu su ovakvi sajtovi pa se prenosi neko iskustvo i znanje a to je i svrha svega ovoga :)
 
uh, da ta jezi?na barijera...pogotovo njema?ke knjige, uf (sve mi do?e ao to ga nisam bolje nau?ila u srednjoj koli), a japanske tek :shock:
Knjige je dobro imati, barem radi neke osnove a i neke sigurnosti, jer sve to imamo na kompu moe u trenu nestati, a naalost nailazimo na puno krivih ili polovi?nih informacioja po internetu, pa nam i u takvim slu?ajevima knjiga moe pomo?i.