Alge (zelena boja)

MAXA

Member
26 Septembar 2010
30
1
8
KG-BG
Kako ocistiti predmete i kamenje koji posle nekog vrmena dobiju zelenu boju u akvarijumu. Pri tome nisu ravne povrsine koje mogu sastrugati ziletom.
 
Ili cetkica za zube pa trljaj, ili nabavi nesto sto jede te alge,potrazi po netu slike alge kao sto imas u akvarijumu naicices verovatno i ko ih jede itd.
Ili ih slikaj pa nakaci te slike da vidimo koje su alge u pitanju.
 
Pa za slikanje bi mi verovatno bio potreban mikroskop :ebote:.
Jednostavno su mi neki beli kamencici postali zeleni. Probao sam rukom malo da istrljam, ali nisam video napredak, pretpostavljam da treba da upotrebim neko sredstvo.
 
Ako si mislio da vadis kamencice iz akvarijuma moze da posluzi sona kiselina. Posle ih samo isperi o0bicnom vodom i cuvaj kozu i oci od kiseline.
 
Posle izvesnog vremena većina podloge od kvarcnog šljunka poprimi tu zelenkastu boju, što uopšte na znači da su alge u pitanju, a i da jesu, uobičajena su pojava u prirodi. Pozdrav
 
"Magija' je dobro izbalansiran akvarijum(svetlo, hranljive materije,biljke CO2)... To se postize ucenjem, praksom i posmatranjem svog akvarijuma.
 
Kvarc ce u akvarijumu posle nekog vremena uvek dobiti neku boju, zelenu ili braonkastu, nemas potrebe to da cistis.
Ako ti estetski smeta ti preko tog stavi sloj nekog tamnijeg peska.:hej: