Aponogeton madagascariensis

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Aponogeton madagascariensis - je veoma zanimljiva biljka koja jos poznata pod nazivom Aponogeton fenestralis Poreklo ove bilke iz Afrike ,tacnije sa ostrva Madagaskar po cemu je i dobila naziv. Visina ove biljke je negde od 25 -50 cm. Sirina kojom se prostire je oko 30 cm. Sto se tice temperature odgovara joj nesto niza, oko 22 C, mada temperatura moze da bude u rasponu od 15-26 C. Podloga mora biti mnogo deblja od uobicajene debljine ,zbog velikog konusnog korena. Teska je za odrzavanje, pa je akvaristi ne rado sade u svoje akvarijume. Razlog je taj sto se mora redovno i svakodnevno obezbedjivati sveza voda, koja je bitna zbog njenog specificnog korena. Voda koja se dodaje mora biti mekana i kisela. ( pH 5.5-7 )
 
Uspelo je !!! :D


Stvarno ne znam zasto neki put nece da se ubaci slika. Bojim se da ce se to desavati opet. Ne znam sta bi to moglo da bude. :cry:

Vazno je da za sada radi,pa cemo videti za kasnije. :D
 
Koliko vidim slika ima na kraju dve tacke pre ekstenzije ( Aponog.madag..jpg ). To sigurno moze da bude problem i da zbuni skriptu sta je ekstenzija i posto ne prepoznaje .jpg nego jpg onda moze da odbije tako nesto. Ovako bi trebao da nazivas slike Aponog_madag.jpg Nikakva tacka u imenu a jos manje prazan prostor.
Obrati paznju na to.

Inace, ova dva posta cu da obrisem kasnije kada se ti javis i kazes da si video ovo jer je ovde rec o biljci a ne o slici i problemima :)
 
prekrasna biljka koju nikad nisam vidio kod nas u prodaji... kau da ju je gotovo nemoguce odrati... al svejedno bih rado pokuao...
 
Opet fauna nesto na racun snabdevanja ovde.......

Epa prijatelju ja je imam redovno u ponudi inace postoji i mogucnost da je narucis kod mene NJu ili bilo koju drugu akvarijumsku
biljka A.Ffenestralis je u ponudi sezonski .

Ako jos jednom kazes da neceg kod nas nema biraj svijetlo oruzje
 

Attachments

  • ic_070.gif
    ic_070.gif
    3.5 KB · Pregleda: 604
Koliki treba da je akvarijum kad su dimenzije biljke tolike, pa jos pri tome vise komada na jednom mestu? :shock:
Cini mi se da je zahtevana i prtpostavljam da se mora ukomponovati u neki malo specificniji biotop da bi opstala. Predivno izgleda, ja inace obozavam biljke, a koliko cu imati uspeha sa svojim nemam pojama jer sam na pocetku.
Okto, kad osposobim bunar u dvoristu kupicu je od tebe jer si najsnabdeveniji dasa na ovim prostorima, pa nek traje kolko tolko :p

Jasenka, sta kazes na ono upucavanje gore, da li te asocira na nesto?
Ti muski, a posle pisu ovo i ono :wink:
izgubila sam tvoju email adresu posalji mi je opet imam odgovor za tebe.
Hvala.
 
Mirka ima jedna pojedinost vezana za ovu biljku ......

U odnosu na veliku vecinu biljaka na ovim prostorima, Aponogeton madagascariensi muski kosta. :lol:

Bobane koja mu je cena u veleprodaji i maloprodaji kod tebe na NZ.(bas me zanima cisto poredjenja radi.... :wink: