Aquael Turbo Filteri

bosman_tz

Member
13 Maj 2009
171
0
16
Tuzla
U potrazi sam za najboljim filterom za akvarijum od 350 litara sa Malawi ciklidima. Naletio sam na nešto jeftinije filtere kao što su:
Aquael Turbo Filter 1500
Aquael UNIFILTER 1000 UV
Aquael Turbo Filter 1000

Mislim imati samo jedan filter, a volio bi znati da li je ijedan od ovih aparata zadovoljava moj akvarijum?


 
Mislim da ni jedan od ovih filtera nece biti dovoljan, jer to su filteri sa malom masom za naseljavanje bakterija.Ja bi se pre odlucio za neki kanister filter. Kod mene se dobro pokazao Atman EF 4 za akvarijum od 450 litara.
 
Nemam iskustva sa tom firmom tako da ne mogu nista da ti kazem.

Da dodam da bez obzira za koji se filter odlucis ne zalis novac za ono cime ces ga napuniti. Prosle godine sam prisustvovao seminaru koji je organizovala Firma SERA za profesionalne odgajivace i gde je sa par ogleda dokazan, bas za ove siporax valjcice, njihov kvalitet i prednost u odnosu na jeftine kineske kopije.
 
Filter ko filter, u sustini je ok a glavno pitanje je koliko dugo ce motor pumpe da radi. To mogu da kazu samo ljudi koji ga koriste. Pored toga treba da se obrati paznja i na postojanost firme. Nije bas zgodno kada za neku godinu treba da promenis zaptivac a njega nema na trzistu kao i firme koja ga je sklepala. To nam se desava svakodnevno.

Kako je Zoran napomenuo vaznije je sta je u filteru. Dobra filter masa je bitnija od dobre plastike od koje je filter naravljen a dobra filter masa je ona koja ima veliku poroznost. Mozda malo skuplja opcija je cupavija u samom startu ali na duge staze itekako vredi.
 
Ovde je Atman jedna od najpopularnijih firmi bas zato sto ima oficijelnog uvoznika koji pored filtera uvozi i rezervne delove. Mozda nemaju neko zvucno ime ali imam njihove fontanske pumpe koje u filterima rade ko zna koliko godina bez prestanka, a cena im je i danas nekoliko stotina dinara.

Zato Bosmane vidi sta se kod tebe nudi i da li ima rezervnih delova, jer pre ili kasnije moraces da promenis gumeni zaptivac na filteru, a ako njega nema ostaje najskuplja varijanta, novi filter.