Aqualog Loricariidae

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
[Broken External Image]:[URL]http://img236.exs.cx/img236/283/fish2u1828290780580yj.jpg[/URL]

Ovo je knjiga New! Aqualog Loricariidae "All L-Numbers" 2nd Edition Autori: Erwin Schraml & Otvoren Schaefer

U ovoj knjizi koja je II dopunjeno izdanje, mozemo sve saznati o Loricariidae i njihovim oznakama L (1-350 ) i LDA ( 1-76 ) njihova objasnjenja ,fotografije i sve sto bi svakog zaljubljenika L riba zanimalo. Knjiga je pisana na 272 stranice sa 1800 fotografija ! :D

Sta da vise kazem nego, veoma korisna i rado vidjena knjiga u licnoj biblioteci :D
 
Eto, zbilja ljepo ilustrativno izdanje, koje je nekim L-freakovima "must have" izdanje, dok je meni recimo ljepa slikovnica...
Imao sam starije izdanje, i razo?arao se...
Jednostavno osim krasne slike i nekih osnovnih podataka(koji su pre?esto krivi) nema nita...
Trebalo bi koristi kao identifikacijska knjiica, al je format zbilja velik i totalno je neprakti?no, te smatram da bi bilo bolje da su koristili pocket format!

Evo nevezano uz cat forum drim kraj sebe "marine fishes" pocketExpert guide i mogu re? da bi AquaLog tako izgledao, bio bi PUN POGODAK!

Kod AquaLoga je velika mana to su samo novija izdanja precizna, dok se na starijima vuku katastrofalne greke, kao npr. pogreni genus ispod slike(peckoltia/panaque/hypancistrus - PREo?ita razlika pri rasporedu zuba!)...

Da zavrim, ljepo je, i ako si ga moete priutiti kao info tivo pri shopingu, kupite ga, a ako vam je to ve?i izdatak, zaobi?ite u irem luku, i pametnije iskoristite 30 eura :wink:

Odli?an topic Fauna :wink:
 
Stina said:
...Da zavrim, ljepo je, i ako si ga moete priutiti kao info tivo pri shopingu, kupite ga, a ako vam je to ve?i izdatak, zaobi?ite u irem luku, i pametnije iskoristite 30 eura

Ne znam gde si nasao da ova knjiga kosta 30 ? Gledao sam malo po Net-u sve se vrti oko 50 a u Zajac katalogu nalazi se cena od 69.80 !!! :?
 
Pa nema nista lose ni u starijem izdanju ako se sve prati kako treba. Ta knjiga je funkcionisala a i dalje funkionise na slobodnim mestima u knjizi gde se lepe slike novih primeraka. AquaLog salje te slike kao i ispravke za stamparske greske. E da, to oni ne rade za dzabe :roll: To znaci da onaj ko zeli moze da ima staro izdanje koje ce u potpunosti da bude kao novo a razlika ce da bude u ishabanim listovima u zavisnosti od upotrebe.
 
Imam staro izdanje.Tu i tamo ima poneka greka koju pominje Stina.Ipak slaem se sa Bobanom ova sveska (jeste slikovnica ali moe koristiti mnogima) a i ostala aqualog izdanja rade posao.
Neupu?enima ?e ?ak i slike uz neto malo pdataka biti od koristi.