auto spužva

bosman_tz

Member
13 Maj 2009
171
0
16
Tuzla
Dal se kao filter medij može koristiti auto spužva kojom se peru auta (kao na fotki)?
 

Attachments

  • auto_njega28.jpg
    auto_njega28.jpg
    16.9 KB · Pregleda: 11
Ja sam koristio, ali ne tu. Medjutim izbacio sam je jer previse gusi protok vode ...
 
A školska spužva sa ovakvim porama kao na ovoj fotki?
 

Attachments

  • šk spužva.jpg
    šk spužva.jpg
    35.3 KB · Pregleda: 10
Koristim sundjer namenjen za namestaj i to tako sto mi firma isece tablu na slajfne koje su 20x20x200cm. Onda ja secem komade koji su mi potrebni. Kad se sundjer zaprlja jednostavno ga bacim i isecem iz slajfne novi. Razlika izmedju ovog sundjera i akvaristickog je u ceni (ovaj sto ja koristim je znatno jeftiniji) i neakvaristicki sundjer je gusci i brze se zaprlja ali zato perfektno vrsi filtraciju i pokupi i najsitnije cestice.
 
Juwel Filter Sponges Compact Coarse

5776b5298897646985d16ecb50bfb7d4.jpg


Jeste cena znatno veca, ali ako zelis jaci protok filtracije , nece ga ugusiti kao na primer taj skolski sundjer . Naravno, ne mislim da porucujes bas ovakav, od Juwel-a, ima i drugih proizvodjaca kod nas koji nude tz. biloske sundjere kao sto je ovaj i sve to mozes naci u bolje snabdevenim akvaristickim radnjama, po znatno nizim cenama.
 
Znam to Fauna ali nigde ne mozes da kupis sundjer deblji od 5 cm. tako da sam prinudjen da radim ovo.
 
Nisam mislio Zorane na tvoj nacin filtranja, takodje i ja koristim obicne sundjere za trenutni mali akvarijum koji koristim jer mi ne treba snazan protok, mislio sam na one akvariste koji zele snazan protok a usput i sundjer u slojevima.
 
Juwel Filter Sponges Compact Coarse je sundjer za grubo filtriranje sto mu i samo ime kaze. Sa njime ces tesko, citaj nikako, da isfiltriras vodu kao sa gustim sundjerom. Njegova namena i jeste da ne sputava protok pa se zato i koristi kao neka zastita za pumpe, tek da zaustavi krupnu necistocu.