Bela sluz po uglovima akvarijuma...POMOC?

FSTEFANF

New Member
18 Oktobar 2010
27
1
3
Nakon sipanja vode u akvarijum,i nekih nedelju dana.......po uglovima akvarijuma sa unutrasnje strane pojavila mi se bela sluz.....onako ljigava koju kad skinem sundjerom po vodi plovi....
Mislim da je silikon ok posto mi je akvarijum radio profesionalno jedan covek....

Cuo sam da je moguce da je neka hemijska reakcija nekog elementa sa vodom....Mozda mi je los kvarcni pesak ili neki kamen koji je u akvarijumu.....u svako m slucaju ne znam jos uvek shta je.....Ocistio sam sve to pa cu sacekati jos par dana da vidim da li ce se pojaviti opet....
I po staklu kao neke bele linijice...dal je to kamenac ili shta?

ODGOVORITE MI AKO NEKO NESHTO ZNA MOLIM VAS.....

Hvala...
 
nisam struchna,ali meni je tako bilo na bilju,kad sam utvrdila leglo puzeva...ljigavo i sluzavo..ali opet nek ti neko drugi kaze pametnije od mene :D
 
Pa meni nije na bilju nego bas na akvarijumu
Hvala ti u svakom slucaju....nadam se da ce mi neko pomoci....nemam pojma shta da radim...
 
AKO sam te dobro razumeo ja bih rekao da je to plesan.Isto to belicasto meni se skuplja u novoformiranom akvarijumu na panjevima i na Kineskim gumicama za pricvrscenje grejaca.Ubaci par komada ancistrusa ili nekog drugog algara i sutradan plesan neces naci nigde.

Pozdrav
 
pa brate meni se skuplja samo na uglovima na akvarijumu....po kamenju i biljkama nema nishta....
ajde probacu tako......Hvala ti
 
Ok znaci cistaci stakla su resenje...
Ali da li je to plesan...?
Ja sam procitao da se ona javlja kada u aq ima vinove loze ili nekog suvog drveta,ja to nemam nishta...
I zasto mi se javlja samo po uglovima akvarijuma....jel moze samo tu da se javi?
Jel ima neko da mi posalje neku sliku kako to izgleda da uporedim....
 
Pa lici mi na ovo moje....samo me interesuje jel moze plesan da se javi ako nemas neko drvo u aq?
 
Moze i to bas kod novih akvarijuma kod cikliranja, ako nisu dobro isprani, Moze i ako ubacujes DIY CO2 a nemas drugu bocu kao brojac mehurova, a cesto i nova kineska oprema (ako je dobro ne operes) zaslinavi, posebno po gumenim delovima....
 
a jel ovako izgledalo....?
Meni se pojavljuje na gumicama i po uglovima akvarijuma.


Druga slika je izgled celog aq....cisto da vidite....i shta mislite?
 

Attachments

  • DSC01569 (Large).jpg
    DSC01569 (Large).jpg
    31.8 KB · Pregleda: 16
  • DSC01580 (Large).jpg
    DSC01580 (Large).jpg
    46.7 KB · Pregleda: 16
Sto se tice gumica to je to...kazem ti probaj sa puzevima,meni je vrlo brzo nestalo a nisam nesto zaludjen za higijenu akvarijuma