Black ghost

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Apteronotus albifrons - Black ghost


DSC01591.jpg
 
Odlicna riba, posebno zanimljiva zbog nacina kretanja, poznato je da je cave spawner i cak je i uspio mrijest u akvariju za sto se do nedavno tvrdilo da je nemoguce...
Naraste poprilicno velik, ali je zbilja elegantna riba...
BTW, nocni lovac...preferira gupye i neonkice na meniju :lol:
 
duhic je divan!
ne znam puno o toj ribibi, jer je nisam stigla drati u akvariju (a tko bi imao sve ribe?!), ali sam ih vidjela u ivo u pojedinim akvarijima i stvarno su graciozni!
 
Ja bih jos dodao da je ovo riba koja pripada grupi riba koje proizvode elektricne impulse. Jeste da ona slabije proizvodi elekticitet ali ona jedino tako opstaje u prirodi sto kod repa ima elektricni organ koji salje impulse kako bi dosla do zive hrane (slicno G.petersi "riba slon") jer je ova riba takodje slabo vidi.

Akvarijum mora imati dosta mesta za skrivanje kako bi se ova riba adaptirala u zajednickom akvarijumu. I samo jos da znate, da u J.Americi domoroci veruju da je u njoj zao duh ,po kome je i dobila takav naziv :wink: :D
 
Jako zanimljiva akvarijumska ribica. Veoma laka za čuvanje...i isto laka za hranjenje. Ja ih lično hranim tetra discus futterom, ali sam proverio da lepo uzimaju i drugu hranu. Kada ih duže imate u akvarijumu , naviknu se na vaše pokrete pre hranjenja,tako da prilaze prstima sa hranom kada ih stavite u akvarijum.

Inače , nisam dugo bio na forumu, ali gledaću da vas posećujem redovnije...dobri ste.
 
Ne znam , koliko vas interesuje, ali black ghost , je zahvalan za čuvanje , jer je jednostavan za gajenje i veoma lako se prilagođava promenama vode.
Jedino je problematičan u transportu , tako da se dešava da teže podnosi transport zbog stresa i ponekad se dešava da od 60 primeraka koji dolaze iz uvoza , u transportu uginu i do 10-tak komada.
 
Ja nemam takvo iskustvo sa njima. Obicno kupujemo oko 150 komada i retko da ima i jedna jedina uginula riba. Mozda je mnogo duzi period koji je potreban da ribe stignu tamo sto se svakako odrazava negativno. Mislim da ne treba da napominjem da svaka riba ide u posebnu kesicu, valjda je to isto. Vreme putovanja je negde oko 30 - 40 sati.
 
Ja nemam takvo iskustvo sa njima. Obicno kupujemo oko 150 komada i retko da ima i jedna jedina uginula riba. Mozda je mnogo duzi period koji je potreban da ribe stignu tamo sto se svakako odrazava negativno. Mislim da ne treba da napominjem da svaka riba ide u posebnu kesicu, valjda je to isto. Vreme putovanja je negde oko 30 - 40 sati.

Pa putuju negde oko 36 sata , od pakovanja do raspakivanja kese. Nažalost dolaze u kesama po 15 komada veličine 3-4 inča. I uvek je tako sa uginućem.
Bravo za količinu....kod tebe je tržište jače, pa se može. Ovde ih prodajem po 3 Eura po komadu.