Blue Pleco

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Parancistrus sp. L254 - Blue Spot Pleco

Jedna interesantna ribica koja se odlikuje svetlo plavim tackama po teli. Po ponasanju je slicna Ancitrusu. Aktivna je nocu a preko dana izuzetno staticna.


DSC04538.jpg


DSC04548.jpg
 
Bobane kad si postavio natpis "Blue pleco" vec sam si pomislio da si doao nekako do blue eyed pleco-a , a to bi znacilo da ima fine kontakte i da je vjerojatno u ovom trenu vec prodan :wink:
blue spotted pleco... jo jedan catfish koji nece ugledat nae trgovine...
izgleda mi kao fina i mirna ribica... cijena?
i da... opet su se igrali latinskim nazivima i od sada je l254 spectracanthicus sp. (l254)
 
Eh pa nema te ribe koja nemoze da se nabavi pa ni blue eye pleco samo je problem ko ce to da kupi.
I ovi se ne prodaju tako brzo mada im je cena umerena u odnosu na neke L ribe. Ovaj izadje oko 50 eura u veleprodaji a u radnji :?: pa sada vidi ko ce tek tako da odvali te pare za jednu malu ribicu.

Ovo u vezi imena nisam proveravao nego sam okacio prvo sto sam video. Pravo da ti kazem i mrzi me da sve to trazim po knjigama ali kao sto sledi uvek neko zna pravo ime :D

Pa vidis Fauna gde je logika. U sumi je jezero a u jezeru blue pleco. To je ta veza i zato stina to proucava. Ima logike :roll:
 
Evo jos jedna slicica ovog plavog L-254 kao mi sedi na dlanu :)

Predivan malisa, nema sta i steta sto su cene takve kakve su pa mnogi mogu samo da sanjaju o takvoj ribi.

Nazalost, ove plave tacke se ne vide najbolje usled jakog osvetljenja.

DSC03033.jpg
 
Ovu ribu nisam imao... problem nije u nabavci jer ih ima u ponudi tamo odakle uzimam ribe, ve? u onome ko ?e to da kupi ?:evil:

A to se "Blue eye pleco" ti?e re?i ?u ti Stina da sam po?etkom prole godine imao 10 ovih riba ... to ovde nema ko da kupi ... nije ovde problem nabaviti nego prodati... ni jedna radnja na ovim prostorima nije bila yainteresovana da ih stavi u svoju ponudu tako da su zavrili na kraju kod par mojih prijatelja ili akvarijumima koje sam ja radio i odravam ih.

Novac koga je ovde o?igledno sve manje je zasigurno najve?i problem i razlog zato kod nas mnogih riba dugo ne?e biti. :evil:
 
Da, novac je najveci problem kod nas ovde u Srbiji (ne znam kako je u HR) kada je u pitanju kupovina skupih riba.
Dok sam radio sa maloprodajom imao sam i ja loseg iskustva sa prodajom tih skupih riba . Bilo je trenutaka kada sam prodavao pojedine vrste riba po nabavnim cenama, samo kako bih vratio ulozeni novac nazad i ulozio u neke profitabilnije vrste riba.

Mnogi misle da u maloprodaji trgovacka maraza najveci razlog nekupovine tih skupih riba. To apsolutno nije tacno ! Sve trgovce na malo koje ja znam, svi su imali kod tih skupih vrsta riba minimalne marze a prodaja takvih riba je veoma problematicna i potreban je dug period da bi se to prodalo. Desi se po neki put, da se nesto neocekivano vrlo brzo rasproda ali to su retki slucajevi.