Blue rainbowfish

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Melanotaenia lacustris



DSC00634.jpg
 
Ako se dobro mogu sjetiti, jednom sam prijateljima uzimala takve dvije ribice u akvarij...mogu one narasti?! I jos nesto, jedna je bila zuta, a druga crvena?! Ima li to smisla i da li je to ova vrsta ili neka podvrsta te!?
Znam da sam ih nasla u Zg, a kod njih ih nema pa sam im kupila i odnesla!
 
He pa to je tako ocito da je pod uglom. Ja to slikam u relativno maloj posudi pa onda riba bas i nema neku lagodnost.

Jasenka, nije to ta riba o kojoj ti pricas. Ova nije zuta i crvena mada ima nekih zuckastih detalja po ledjima iznad glave. Ti sigurno si videla Red Rainbowfish, stavicu i njenu sliku uskoro.
Ova riba ima neku tamno plavkastu boju na slabijem svetlu pa je zato i zovu Plava duga, receno po nasem.
Ova naraste oko 10 cm pa samim tim i nije tako velika riba.
 
Da, da...to onda nije bila ta ribica, nego takva crvena i zuta (ako nisu umjetno obojane). A 10-ak cm...mozda mi je to izgledalo vece u njihovom akvariju, poto su tamo imali mishung svega i svacega, relativno sitnije ribice, pa su te dvije ipak izgledale gromade!
 
Predivna riba i jako zanimljiva. Boja im se menja u zavisnosti od raspolozenja i ide od plavo bele, do teget plave a dole srebrne.
Interesantno kod njih je da kada se muzjak sprema na mrest izbacuje jednu belu liniju koja ide od gornje usne sve do ledjnog peraja, sto je odlika vecine Duga.
Evo slike kako izgleda kod mene:
 

Attachments

  • lacustris.jpg
    lacustris.jpg
    65.5 KB · Pregleda: 85