Borci

imam jedno pitanje u vezi boraca i ako mozete da mi pomognete bila bih vam zahvalna

dobila sam borca pre 4 meseca i sve je bilo ok do pre par dana kada je prestao da jede i peraja su mu se iskrzala ...ja se inace ne razumem u akvaristiku i nikad nisam imala ribice tako da nista ne znam...jel to znaci da ce da ugine ili sta da mu radim, bas bi mi bilo zao da moj jedini kucni ljubimac ugine ? :((((
 
Taj problem je tipican za pocetnike u akvaristici. Sve je to uzrokovano nedovoljnim odrzavanjem akvarijuma. Redovna zamena vode je potrebna i to treba da radis. Nesto kao redovno spremanje stana.
Da li ce borac da prezivi to je sada pitanje a sve zavisi u kom je stanju. Za sada menjaj vodu i vidi kako ce stvari da se odvijaju.
 
pa menjam mu na svaka 3 dana,tako su mi rekli kad sam ga dobila i to i radim :/ nista videcu kako ce mu dalje biti samo da krene da jede jer i dalje odbija hranu.. hvala u svakom slucaju
 
hvala :/ a sad mi treba par saveta posto sam kupila vec taj akvarijum nije nesto veliki ima ja mislim 23 l i trenutno u njemu ima samo jedna mala japanka :) sta mislite koliko ribica da jos kupim da ne bude ona sama, koliko bi odgovaralo na tu kolicinu vode i koje vrste se slazu ,ja bi volela da uzmem opet nekog lepog borca ali ne znam onda tacno s kim ce se uklopiti.... U akvarijumu trenutno ima podloga od sitnih kamencica ima par skoljkica i jedno drvce (vestacko) to je od ukrasa, ima filter i pumpa,grejac jos nema jer su mi rekli da za sad ne treba posto je leto ali na zimu da ga kupim....
Ako mozete da mi pomognete sta jos da ubacim i sta mi je neophodno da imam,bila bih vam zahvalna posto sam kao sto rekoh nova u svemu ovome a bas bih volela da imam jedan mali lep akvarijum :)
 
Ako volis japanke kupi najvise jos dve i moci ce da zive u tom malom akvarijumu bar jedno dve godine. Borca i japanke nikako ne treba kombinovati, jer su im potrebni sasvim razliciti uslovi za zivot. Za japanke ti nije potreban grejac cak ni zimi ukoliko se akvarijum nalazi u sobi koja se normalno greje. Od biljaka mozes da uzmes neku anubiu, jer jedino ona moze da prezivi sa japankama.
 
Ja sam uzela akvarijum samo zbog borca kog sam imala i onda sam htela da mu kupim jos jednu ribicu da ne bude sam i prodavac mi je rekao da je najbolje da mu kupim japanku jer se oni slazu kao, tako da sam je zato i uzela,al sad kad nema borca ostala je sama pa bi ja uzela recimo jos 2-3 ribice ali sve razlicite vrste,ako je to ikako moguce :confused:
 
To je najlosije resenje, vecina riba su drustvene i mnogo bolje se osecaju kad su u jatu. To nije slucaj sa borcem, jer se on zbog netrpeljivosti prema pripadnicima iste vrste drzi sam. Taj prodavac ili nezna ili je hteo posto poto nesto da ti uvali.
 
Nemoj miješat japanke sa drugim ribama. Japanke su hladnovodne ribe i nikako se ne drže sa toplovodnim ribama. Za japanke ti ne treba ni grijač čak ni zimi. Podnose temperature i od 15 stepeni pa do 30 stepeni mada im je gornja granica 25 stepeni, jer iz sebe ispuštaju neku sluz koja ih štiti od tih niskih temperatura. Ta sluz također ne pogoduje toplovodnim ribicama.
Ili se riješi nje (japanke) pa uzmi neke druge vrste riba ili joj nađi društvo od iste vrste.
 
auuuuu al me zeznuo prodavac :confused: dobro nema veze bavicu se njima za pocetak ...hvala
 
evo ovo ja imam ovakvu "japanku" vise ne znam ni ja da l je japanka,tako mi je receno al koliko vidim covek nema pojma pa cisto da proverim,vise mi nista nije sigurno :S
 

Attachments

  • 4001-goldfish_comet.jpg
    4001-goldfish_comet.jpg
    27.3 KB · Pregleda: 20
Da li se borac sme drzati sa muzjakom druge vrste,posto znam da ne sme sa drugim borcem? i mozete da mi preporucite koju bi vrstu mogla da ubacim kod jedne moli i jedne japankice?