Borci

SkorpionB7

New Member
18 Februar 2016
4
0
1
35
Loznica
Imao sam muzjaka borca i pratio redoslied za mrest kako sam nasao odvojio zenke izabrao je koja mu se svidja ona je pokazivala znake za mrest pustio sam ih u akvarijum on je napravio pre toga gnezdo i kad sam je pustio ganjali su se po akvarijumu pa plivali u paru i nista nije doslo do mresta i danas mi je iznenada uginuo... moze li mi ko pomoci oko ove teme da ne bi slicnu gresku nacinio opet ?ako neko moze da mi kaze razlog potencijalni uginuca muzjaka primetio sam neke bele sitne tackice po njemu da to nije razlog da se nije razboleo?

hvala unapred
 
Da bi zaobisao taj problem odnosno da vidis da li je on prisutan ti lepo drzi muzjaka i zenke u isti akvarijum samo ih razdvoji mrezicom. Ako nemas nista zgodno cak mozes i da izbusis neku plasticnu posudu koju ces da stavis u akvarijum i tu da drzis zenku ili muzjaka. Ako su paraziti prisutni obe ribe ce biti zarazene ali i stvarace neki imunitet. Nakon lecenja taj problem vise neces imati osim ako ne uvedes u akvarijum nove ribe.
 
ok hvala .... i imam jos jedno pitanje vezano za zlatne ribice drug mi ih drzi one bele sa crveniom izbocinom i primetio je neke kao crvene tacke na telu ribia pa me je pitao da pomognem.