Branko

Hong Kong

New Member
4 Juli 2004
25
0
1
Kamnik-Slovenija
Evo i mene...

Svima pozdrav od Branka iz Slovenije ali pravog morskog vuka iz PULE.

Sredjujem veci morski akvarij akril 2oo cm x 85 cm x 95 cm i polako se priblizavam trenutku kad cu dati prvu vodu (ovo ti dodje kao da krstim akvarij) :wink:

Ali prvo cu ispred kuce naliti obicnu vodu da testiram dali drzi akvarij.

Za sada toliko. :wink: :arrow:
 
Dobrodosao nam ovde i lepo je videti da se morski akvaristi polako nalaze.
Akvarijum tih dimenzija je bas pravi izazov i moram da priznam da ga nije lako napuniti ali ti sigurno imas sve to isplanirano. Bez obzira na to svaka cast i nadam se da ce akvarijum da izdrzi sve testove i da ces da podelis sa nama iskustvo u vezi svega toga.
 
Vec nekoliko mjeseci ako se ne varam od decembra planiram a onda boom Februara sam otisao u Alzir za 3 mjeseca i sve stalo. Vratio sma se i bio 14 dana na Thailandu i evo sad aktivno radim na tome.

Cak i sam sam iznenadjen koliko je stvari potrebno samo da se prenese akvarij na prvi sprat a da ne govorim koliko sam stvrai zaboravio, i drugi mi daju savjete iako nisu imali tako velike akvarije i zato je lijepo vidjeti pozitivnu energiju koju mi drugi ulivaju za moj akvarij.

Ako ti samo kazem, da sam u zgradi sa 3 kata, hodnici uski, hodnik u stanu uzak, tako da sve ide preko balkona, odrezati ogradu i zavariti je nazad, ma bice slika da gledas film, samo polako.

Nemam jos skimmer veliki ali moram ga nabaviti jer ja bez njega necu.
Sve cu lijepo arhivirati i postaviti za najveceg amatera, da vidi, da treba samo malo ljubavi i da se da sve napraviti i vecina toga kod kuce. Meni se je okrenulo malo na bolje i kupio sam vecinu toga sve novo i nema fusarenja jer greske su katastrofalne, samo kod postavljanja akvarija jer kasnije vjerovali ili ne bice sve skoro 2 tone tesko, manje ili vise.

Ispod imam trgovinu koja je osigurana pa sam miran, hahahahaha

Hvala na dobrodoslici i pozdrav svim akvaristima.
 

Attachments

  • dsc00365.jpg
    dsc00365.jpg
    157.5 KB · Pregleda: 40
Hvala na dobrodoslicama a jos uvjek sam na pocetku uredjenja akvarija.
Hocu prvo da nabavim sve osnovne stvari a onda da krenem u montazu.
Sad cu imati vremena par mjeseci i konacno sam poceo da busim, rezem itd... :lol: