Budući terarijum za tarantulu

Kinder

New Member
17 Januar 2012
7
0
1
29
Jel bi mogo neko da mi objasni sta mi je sve potrebno za pravljenje?..imam stari akvarijum..mislio sam njega da upotrebim on je 40x25x25..jel dovoljno velik?
 
Sasvim dovoljan i prostran za terestrijalne vrste tarantula. Samo moras napraviti poklopac sa ventilacionim otvorom koji je napravljen od ceste metalne resetke.

Ovako bi trebalo da izgleda

ter1.JPG
 
A neki grejac jel potreban?..Hvala na odgovorima..:) ..i samo jos da nadjem nekog iz Nisa da mi proda tarantulu..ja sam inace iz Prokuplja..:D
 
Moze da se postavi i grejac ali vecina terarista ne praktikuje takvu opciju. Ako je sobna temperatura izmedju 21ºC - 24ºC dovoljna je i obicna sijalica (zatamljena) da odrzava potrebnu temperaturu u terarijumu. Naravno, treba imati u vidu i vrstu koju nabavljamo i da znamo njihove karakteristike.

Sto se tice nabavke tarantule, prodavaca ima mnogo a cene su sarenolike. Moj iskren savet je, da se prvo dobro raspitas gde mozes nabaviti tarantulu po tvojoj zelji i po kojoj ceni. Oglasa na internetu ima jako puno, tako da nije problem potraziti i naci vrstu koju zelis. Vece tarantule su znatno skuplje, nego male sa par presvlacenja. Koliko vidim iz tvog posta, ti imas nameru odmah useliti tarantulu u terarijum velicine 40x25x25 cm a za tako nesto ti je potrebna odrasla tarantula koja moze kostati od 35-45 eura, pa i vise, u zavisnosti od vrste koja se nabavljas. Neke retke vrste mogu kostati i par stotina eura!
 
Jel bi mogo da mi preporucis neku malu ili tarantulu sredjnje velicine?..i ako bih uzeo mladu gde bih morao da je drzim pre ovog veceg terarijuma i zasto ne moze odma u njega?
 
Mlade tarantule se drze u manjim posudama takozvani Kricket Keeper

A tarantule koje bih preporucio su sledece vrste:

Grammostola pulchripes
Grammostola porteri
Brachypelma smithi
Brachypelma vagans ...
 
Pre nego sto nabavis tarantulu moras da obezbedis nekoliko stvar:
-terarijum
-sijalicu iz Fauninog posta
-hranu
-da procitas dosta literature i pitas sve sto ti nije jasno
Sledeci korak na Google.rs i ukucas npr "prodajem tarantulu"
Onda ti izadje gomila oglasa i odaberes gde ces je kupiti.
 
A za podlogu jel moze obican pesak? i koje su biljke dobre za odrzavanje vlaznosti?
 
Pesak se ne preporucuje, mada znam mnoge terariste kojisu ga koristili kao podlogu za odredjene vrste. Moje licno iskustvo i misljenje je , ne.

Za biljke koje zelis u terarijumu, procitaj ovu temu Asplenium nidus

U principu, to je licni izbor i odabir bilja.
 
Kao sto sam vec rekao, to je moje licno misljenje i smatram da je pesak za vecinu terestrijalnih vrsta nepotreban cak i nepozeljan. Recimo, za neke vrste koje jako puno kopaju i prave prolaze pod zemljom, pesak ne moze biti idealan jer postoji mogucnost urusavanja zidova tih tunela. U dzunglama gde je vlaznost velika i gde je podloga sa velikim procentom tresetna, pesak kod takvih vrsta u nasim terarijumima je suvisan. Drugi, po meni mozda najbitniji razlog su, ostre ivice peska (narocito ako je u pitanju kvarcni pesak koji cesto koristimo u teraristici) koj mogu cak i ozlediti tarantulu. Zamislite kako ce vam tarantula izgledati koja najvise vremena trosi kopajuci prolaze, kao "ocerupana guska".:p Naravno, postoje vrste iz predela gde je pesak u sastavu podloge i to u velikom procentu, ali opet kao mesavina sa zemljom. Jedna od takvih vrsta je Grammostola porteri i ako bas zelimo pesak u podlozi, mozemo kod nje postaviti.
 
Ok, koliko sam tevrazumeo sve je to iz više tehničkog razloga nego bilo šta drugo. Možda je bolje napomenuti da je tu u pitanju podloga veče dubine. Ako je obrušavanje problem onda ništa ne smeta da se doda pola santimetra pešćane podloge. Tu nema šta da se obruši.
Ok, ja samo nagađam, nisam ja terarista :)