Chevron tang

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Ctenochaetus hawaiiensis - Chevron tang

Za ljubitelje Tang riba ima veliki izbor i ovo je jedna od njih. Doduse, nije lako da se dodje do ovog primerka ali ko je uporan i zeli, nema prepreka.

Na slici je mlada riba koja se znatno razlikuje od odrasle.

DSC05091.jpg
 
Peca said:
"ali ko je uporan i zeli, nema prepreka" ... i ako zivi npr. na Novom Zelandu ili bilo gde drugo van Srbije :( :x
Pa lijepo je rekao, ako si uporan i eli-- onda na putovanje da ne kaem selidba :D

Ina?e ja u HR ne mogu nabaviti niti obi?nog blentu ili gobyja pa se onda nema ta previe alit :twisted:
 
Mi se sada stalno vrtimo oko istih stvari i potezemo ih kao argument.

Ova riba moze da se nabavi. Sta sprecava Octu ili nekog drugog uvoznika da je uveze? Bas nista i ako je zelis samo mu kazes pa kada je raspoloziva ona ce da stigne i do tebe. Cena je malo veca ali tako je to jer je ovo redja riba na trzistu ali cena nije takva da mi to ne mozemo da platimo ako zelimo. Znaci moze i u Srbiji i u Hrvatskoj.

Ako diskutujemo o ceni onda je to isto kao i u svetu automobila. Neko vozi krs, neko vozi ljuta kola a neko se rekreira iz finansijskih razloga. Svakom prema mogucnostima.

Sve ovo ipak nije razlog da se mi ne upoznamo sa ovom ribom i da vidimo kako ona izgleda, makar i na slici.
 
boban said:
Sve ovo ipak nije razlog da se mi ne upoznamo sa ovom ribom i da vidimo kako ona izgleda, makar i na slici.
da bi ri? reka :wink:
samo ti slikaj i dii na forum, na ove nae frustracije koje to nisu se neobaziri


Neto vie o doti?nom tangu? Jasenka?
 
Eh da
boban said:
Na slici je mlada riba koja se znatno razlikuje od odrasle.
Malo surfo po netu i uglavnom se nailazi na iste (sli?ne) slike tog tanga. Ima li kakva slika odraslog, kako kae, znatno razli?itog.
 
riba koja naraste do 20 cm.
-kako je Boban rekao ovo je mladi primjerak, jer stariji su vise tamno maslinasto zeleno-narandjasti s tamno plavim prugama i pruge su puno sitnije i drugacijeg su poredka
-prehrana su mu alge, morska trava, spirulina....znaci u globalu je algojed- hraniti ga vise puta dnevno pomalo...uzima i suhu hranu

ima ih od Australije do Hawaja
-prilicno je miroljubiv u akvariju prema ostalim stanovnicima
kao i svaki tang, riba je koja konstantno pliva (osim nocu kada miruje), obilazi grebenje u potrazi za vlatima alge.

Akvarij bi trebao biti prostran s dosta mjesta za plivanje i dosta zivog kamenja radi svjeze hrane koju bi si on svakodnevno uzimao. Istog je ponasanja i u akvariju, pliva u potrazi za algicama po kamenju, podlozi, plastici...sve skida i odrzava akvarij vrlo cist.
U akvariju drzati pojedinacno ili u paru.
Vrijeme aklimatizacije barem tri sata