Coral Beauty Angelfish

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Centropyge bispinosus - Coral Beauty Angelfish je jos jedna riba koja spada u "klasiku" morske akvaristike i koja ima znacajni udeo u popularizaciji iste. Vrlo je osetljiva na transport ali kada sve to prebrodi i stigne u nas akvarijum onda je sasvim druga prica. Spada u patuljaste Angel ribe i vrlo je laka za negovanje. Iz tog razloga je i zauzela tako visoku poziciju u popularnosti.

Predivna riba, slike sve govore.

DSC04659.jpg


DSC04665.jpg


DSC04680.jpg
 
Ako gledamo oblik tela reklo bi se nista posebno ali zato kolorit koji je fantastican ovu ribu stvarno moze da izdvoji kao posebnu i pozeljnu u svakom morskom akvarijumu.
 
Hehehe daaa, lici na nekog sarenog nigrofasciatuma ili slicnog ciklida.
Ali boje su fantasticne.
Jel i kod morskih riba postoje problemi sa razvojem koloracije povezano sa kvalitetom ishrane ili je kod njih to cista genetika, pa sta god da jedu bice ovako sarene?
 
To je sve prirodno i covek tu nije umesao prste. Ja bas ni neznam da li se neko uopste i igra sa tom genetikom morskih riba u cilju menjana boje. Mislim da bi to bilo dosta preambiciozno jer za takav genetski eksperiment je potrebno i dobro razradnjeno razmnozavanje u akvarijumskim uslovima a to bas ne mozemo da kazemo da je slucaj u morskoj akvaristici.

Ipak ako bolje razmislimo tu stvarno nije potrebano da se radi neko dodatno bojenje ribe jer su boje i ovako fantasticne.
 
kako je prekrasna riba!!!!! nekako mi je poznata. ja mislim da sam ih vidjela u nekoj trgovini. jel se one prodaju u hrvatskoj? ne pitam zato što ih želim kupit nego zato što je to najdraža riba moje frendice.
 
Vrlo verovatno da mozes da je nadjes po prodavnicama. Ova riba se nekako smatra "standardnom postavkom" morskih akvarijuma. I akvaristi po Hrvatskoj je poseduju pa zato mislim da nije problem da se dodje do nje.
 
U dućanima nije toliko česta, ali nije niti rijetka, dođe primjerak do dva primjerka svakih nekoliko mjeseci (što je za naše dućane i stanje po dućanima, relativno česta riba). U svakom slučaju nema neke velike komplikacije nabaviti istu, jer se uvijek može skoknuti i kod susjeda po nju.