crvenouha kornjaca

higijena

ljudi, ja imam 2 male kornjače. dobila sam ih prije nekoliko dana. kupila sam im akvarijum 70x40x30, imaju grijač, lampu i obalu za sunčanje. zanima me koliko često trebam mjenjati vodu da bi im higijena bila zadovoljavajuća?
 
I pored filtera voda mora da se menja pogotovo ako je meksa. Pored toga higijena je jedno od najvaznijih faktora koji mogu da dovedu da stvari krenu naopako.
Ucestalost menjanja vode je nesto sasvim individualno i zavisi iskljucivo od tvoje postavke i nacina na koji vodis terarijum. To ti sam treba da zakljucis i dobar pocetak u svemu tome je provera hemizma vode. Neki testeri koji se koriste u akvaristici mogu mnogo da ti pomognu u nalazenju odgovora na ovo tvoje pitanje.
 
Procitala sam skoro sve, imam jedan veliki problem ako neko moze da mi pomogne! Ja nikaka nisam cuvala kornjcu i dobila sam je na poklon. Nisam se nista raspitivala kako se cuva nego mi je covek prodavnici rekao da kupim tetarijum i da joj dajem raznovrsno da jede i neke kapi za dezinfekciju vode. Ja sam sve to uradila misleci da covek sve to zna, ali citajuci sve ovo na formumu place mi se :-((((( Kornjacu cuvam u maloj plasticnoj posudi, dajem joj dve vrste hrane iz radnje i neke kapi za dezinfekciju nista sem toga. Pojavilo se sledece oci su joj zatvorene, oklop joj se ljusti i ne znam sta da radim? Kako da pokusam da sve to popravi i sta da prvo kupim i da li mogu da joj pomognem ? Hvala unapred svima !
 
Prvo nabavi terarijum, moze i jedan najobicniji akvarijum u kome ces napraviti ostrvce gde kornjaca moze da izadje. Za pocetak mozes da ga osvetlis i obicnom sijalicom koja ce ujedno grejati vodu. Procitaj malo oko lecenja upale ociju. Nabavi neku antibiotsku mast za oci i mazi je redovno. Vodi racuna da temperatura vode u terarijumu bude oko 25°C ili nesto veca i da voda uvek bude cista. Kad menjas vodu sipaj dehlorisanu iste temperature. Nabavi kvalitetnu hranu za vodene kornjace, a mozes da joj dajes i komadice ribe, najbolje one sitne zajedno sa kostima. Visak hrane koju ne pojede za par minuta ukloni da ne bi prljala vodu.
 
OK , hvala puno, nabavicu to sto pre. Ja sam procitala skoro sve i zato sam i pitala sta da radim posto nisam nista znala. Hvala jos jednom! Pozdrav
 
I tvrda voda je ono sto treba kornjacama. Za to se i koriste blokovi koji se dodaju da neutralisu kiseline a to je u stvari mesavina kalcijum sulfata, magnezijum sulfata, Natrijum hlorida a u to dodaju i vitamin B1.
 
Ja imam i problem da nabavim dobru hranu, ustvari ponuda je u mom gradu strasno mala. A sto se tice akvarijuma , ja sam nabavila sijalicu samo me zanima koliko sata na dan treba da radi?
 
Mazi dok ne bude bolje i podigni temperatura na preko 25°C, jos bolj 27-28. Cesta komplikacija kod ovih kornjaca je i upala pluca. To se obicno cuje po sumnom disanju. To sto nece da jede je normalno u ovakvoj situaciji, je ne vidi i zauze ta je sa borbom sa bolescu. Za hranu nemoj da bries, kupi neku ribicu moze i sardela i kad pocne da jede daj joj male komadice zajedno sa kostima. Nije lose da kupis AD kapi za bebe pa da joj kapnes po jednu kap na hranu koju joj dajes. Ako imas nekog prijatelja akvaristu uzmi vodene puzeve koje mozes da drzis u istom terarijumu. U pocetku joj slomi po nekog i daj joj zajedno sa kucicom a kasnije ce se ona sama pobrinuti da ih lomi i jede.
 
cao svima, imam nekoliko pitanja.
posto sam nov u ovome , imam jednu kornjcu vec nekih mesec dana a danas sam kupio jos jednu. Drzim ih u akvarijumu od 10l vode, imam i filter. zanima me koliko puta dnevno da hranim kornjacu i koju kolicinu hrane da joj dajem, koristim neke kapi za vodu koje su mi preporucili u prodavnici koje bi trebalo da joj stite oci, a zanima me sta jos treba da kupim sto se tice tih kapi i kako da ih koristim.
 
Mozes da je hranis dva puta dnevno sa onoliko hrane koliko pojede za otprilike 5 minuta.
 
drlessa said:
Ono sto je bitno za sve nas akvariste I terariste i sta sam u razgovoru sa jednim od vlasnika prodavnice sam ajd da kazem dogovorio je sledece:

Za sve koji imaju potrebu ili zelju da nesto pazare “Tropus” je spreman da bez bilo kakve naknade odrade papire za kupca za povrat poreza, to se inace u 90% prodavnica naplacuje (porez je cca 20% od vrednosti artikla i regulise se u skladi za zakonom o povratu poreza) , da daju neke popuste na malte ne sve artikle za nas iz Srbije, radi i spremni su da rade po porudzbini tj mogu sve artikle od prozivodjaca koje zastupaju da nabave za poznatog kupca.
Ako neko ima potebu ili zelju da nesto pazari, javite mi se, rado cu vam pomoci u tome koliko mogu I objasniti sve sto treba da znate na ovu temu. U stalnom sa kontaktu sa njima I mogu vam pomoci da neke od gore navedenih stvari ostvarite. Imam jako dobar kontakt I jako dobru komunikaciju sa njima.

Tema: Tropus - Segedin

Pokusaj kontaktirati forumasa drlessa oko nabaveke UVA/B neonke za kornjace.;)