Da li crvenouhe kornjace mogu da spavaju van akvaterija?

Toni i Triksi

New Member
20 April 2019
1
0
1
26
Pozdrav, prvo me zanima da li je ovaj forum i dalje aktivan jer vecina objava koje sam nasla su stare.
Nedavno sam nabavila dvije crvenouhe kornjace, pa bih vas zamolila za par savjeta. Trenutno su u malom akvarijumu za ribice ali uskoro planiram da nabavim veci prostor za njih, od kamenja sam im napravila ostrvce, nemam UV lampu ali posto je lijepo vrijeme suncaju se po citav dan na balkonu. Po mojoj procjeni jedno je musko, jedno zensko. Sto se tice terarijuma kakva je razlika izmedju plasticnih i staklenih i da li je bolje da ga napravim sama ili da kupim neki sa svom opremom? Hranim ih inace racicima tetra gammarus, pomalo jedu banane od voca i ribu. Ovde su tek 4 dana ali lijepo su se privikle na prostor. Takodje, sto se tice velicine u maju ce imati godinu dana, bar su mi tako rekli u pet shopu, a dugacke su oko 7 cm pa da li je to normalno? Primjetila sam da ne vole da spavaju u vodi tj budne su a ne izlaze na ostrvo, pustam ih vani da setaju malo po kaucu i tada sam primjetila da se muzjak cesto zavuce na neko tamno mjesto i tako zaspe, pa sam pokusala da spavaju u oblozenoj kutiji i vidim da im to odgovara, spavaju po 7-8 sati nocu, ali me brine nedostatak vode. Unaprijed hvala.
 
Dobrodosla na forum. :)

Forum je aktivan ali kao i obicno tema o kornjacama nema mnogo, razlog je mozda u zastupljenosti tih malih crvenouhih koranjcica kod nas. Mnogo pitanja je postavljeno, ali hajde da krenemo od prvog. Kakva je razlika staklenih i plasticnih terarijuma? Pa, iskerno zavisi sta zelimo napravimo, odnosno kakav terarijum. Odgovre na ova pitanja mozemo dobiti ako pogledamo na internetu sta se moze napraviti za te male kornjace i naci odgovarajuce resenje koje ce nama odgovarati u prostoriji gde ce biti terarijum. Licno sam pristalica aquaterarijuma
Evo nekih primera

9181

9182