Eddie

Ovde se ne zna ko kosi a ko vodu nosi.
Aparat je definitivno kvalitetniji ali je operater isti. :? :(
 

Attachments

  • aq1e.jpg
    aq1e.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 6
Ko priznaje pola mu se....... :p

Pitam se da ne bi ova tema mogla da se razdvoji, jer ovo vise nije "pocetna tacka" vec nesto mnogo vise.... :lol: :wink:
 
Mislim da ne bi trebalo deliti ovu temu jer kao sto sama rec ovoga foruma kaze "Pocetna tacka", treba da predstavi svakoga clana i da prati hronoloski njegov akvaristicki napredak. :D

 
Eto samo za Mirku nastavak pocetka :D
Jos par slikica jedna celog aq i jedna zaista interesantna mog omiljenog skalara.
Uzgred ovo je test i proba novog aparata.
 

Attachments

  • img_1358.jpg
    img_1358.jpg
    86.9 KB · Pregleda: 48
  • img_1332.jpg
    img_1332.jpg
    26 KB · Pregleda: 35
Lepo lepo
A sta je sa mojom slikom :)
Gde je moj odsjaj :)
Drago mi je da vidim kako neko i pazi u skoli, i nauci ponesto. :):):)
 
Danas sam konacno sredio malo akvarijum. Pripremam teren za diskuse :wink:
eto slikica
 

Attachments

  • aq1e.jpg
    aq1e.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 8
  • nnannana.jpg
    nnannana.jpg
    57.2 KB · Pregleda: 3
Dobro si ga sredio :D Lepo izgleda akvarijum bas si ga "zabiljio" kako treba, samo jos neki panj ili deblju granu da ubacis i jos bolje ce da izgleda ...

ps
Ti ovu ananu drzis ko' "stafetu mladosti" :lol:
 
Dobro ubiljio ... jadno meni sad izgleda jer pobacao sam jos toliko travki, bio je zakorovljen mnogo.
Secas se Fauna da sam ti se hvalio sa nekim komadom neke mangrovine koji cuvam, e toliko sam ga dobro cuvao da se i ne secam gde je sad. Trebalo je da ga parkiram negde u ovom aranzmanu ali posto ne mogu da ga nadjem ribe ce se zadovoljiti i sa 2 mala panja koja su unutra ali oni se jadni i ne vide od nana koje su ih potpuno obuhvatile.
Inace, palo je kompletno renoviranje, sa sve tumbanjem podloge i zamenom treseta u njoj, presadjivanje svih biljaka... lipsah

A stafeta...iskopace tebe Bili :D
 
He he tvoje mangrove zavrsilo zimus u furuni. A kako ti je samo bilo toplo, seti se toga :)

Super si sredio akvarijum. Da je slika manja bio bi jos bolji a da je veca mozda bi i pala neka kritika :)

Salim se, lepo izgleda.
 
Nisam ukapirala da si izvrsio kompletno renoviranje. Naravno, to treba uraditi posle odredjenog vremena, ali da li je to mozda bila prilika da se oni beli kamencici zamene recnim peskom koji ima lepsu boju i deluje prirodnije, i tako se izgubi onaj bljesak koji je prisutan.
Gomila nekontrolisanih biljaka znaci ubiljen (citaj:ukorovljen akvarijum) ali ne i lepo ubiljen akvarijum. Sada si sve doveo u neke normalne okvire, lepo izgleda a i vremenom ce i te biljke porasti i sve delovati jos bolje. Diskusi ce imati lepo okruzenje.
Panj, ili cak kamen bi upotpunili izgled. Imas prostora za tako nesto, pa ga mozes iskoristiti. To bi bio jos jedan veliki plus za tvoj ionako lep akvarijum.

Bobane...taj mangro panj sigurno nije zavrsio u kotlu. Da jeste, zaista bi znacilo toplo, ali, veruj mi na rec daleko je od toga :roll: Ne bi on stavio ni obicnu cepanicu a teki onako skup panj...

...a slika...pa strucno posmatrano izgleda onako kao izgleda umetnicka inspiracija trenutka i ima spoj svih komponenti sa rasporedom nekih detalja bez suvisnih i neophodnih uglova pa preko devet mora i devet gora...i svaka analiza ce povecati pH vrednost i smanjiti neke parametre koji neznaju gde se nalaze....itd, itd, itd.... :D
 
Eddie said:
...Akvarijum je 90x45x45 cm, grejac jeste aqua-el, poljski 150w, osvetljnje je u krovu iliti poklopcu 3x18x gro-lux, sylvania i 1x18w Phillips obicna bela neonska cev. Filter je spoljasnji stakleni sa samo 2 komore dimenzija 14x45x45 kojeg gura AT-800 pumpa (oko 500l/h) . Voda je 4KH,9GH i oko 6,5 PH. Pumpa za vazduh Champion sa dva izlaza, ona veca, ne znam sad model. Pozadina je home made iza zadnjeg stakla, pokusaj kopije back to nature pozadina

Eto Dane, mene ne mrzi da procitam i da ti citiram... :wink:
 
Uh Dane, tako mlad covek a da ga mrzi da cita ???? :D :D
Vidis kako Faunu ne mrzi, a on je takodje mlad covek... 8) :roll:
Lepa litraza koja daje velike mogucnosti koje je Eddie dobro i iskoristio. Bice to jako lep dom za diskuse.
 
Odavno ovde nije nista napisano, preplelo se sa drugom mojom temom ali da iskoristim priliku i ovde da stavim koju sliku.
 

Attachments

  • HPIM0116.jpg
    HPIM0116.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 6
  • HPIM0134.jpg
    HPIM0134.jpg
    86.3 KB · Pregleda: 6
  • HPIM0130.jpg
    HPIM0130.jpg
    95.3 KB · Pregleda: 6
  • Like
Reactions: Frol