Electric blue damsel

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Pomacentrus alleni jedan pravi ukras za nas akvarijum. Gornji deo tela mu je metalic plavo i pod dobrim osvetljenjem izgleda fenomenalno. Pravi izbor za ljubitelje damsel riba. Ko ih voli i zeli u svom akvarijumu ovo je pravi izbor.

Evo dve slicice pa pogledajte kako izgleda.


DSC03185.jpg


DSC03188.jpg
 
...divna ribica, potje?e iz Indijskog oceana
poto spada u porodicu demsela, treba odmah naglasiti da je dosta teritorijalna, svadljiva i zna se tu?i s pripadnicima svoje vrste pa i iz svoje porodice.
Naraste do preteno 6 cm
U manjima akvarijima bi bilo najbolje po jedan primjerak, dok u ve?im (iznad 300l) se moe i nekoliko njih, ali samo ako ih se u isto vrijeme stavi u akvarij (iako je i to dosta riskantno). Najbolje ju je staviti na kraju stavljanja riba u akvarij. S godinama je sve teritorijalnija i agresivnija prema svim stanovnicima u akvariju.
Akvarij treba biti s puno mjesta za sakrivanje (rupe izme?u kamenja-pe?inice) i puno mjesta za slobodno plivanje.
Riba koje je dosta brza, uzima svu vrstu hrane, iako je preteno mesojed. Poeljno joj je davati ivu artemiju, ali nije izbirljiva niti prema nekoj drugoj ponu?enoj hrani. Prehrana treba biti raznolika.
U svaklom je slu?aju reef safe tj. pogodna za dranje s koraljima u zajedni?kom akvariju
 
Po izgledu i boji, oparvdano nosi takav naziv "Electric blue damsel" ali karakteristika da je agresivac bar sto se tice izgleda (mislim na velicinu ),bas mu i ne stoji... :D
 
ma meni su damseli mrak!
Sama njihova faca mi super izgleda, ali zasad mi yellow tail nosi mjesto pobjednika...iako i ovaj da ga vidim u ivo bi me ostavio bez daha!! :eek: :D :wink:
 
Je, Stina, ostavio bi te bez daha, imaju ga moji jedni prijatelji tu u Zg i uivo je mrak, boja mu je fantasti?na.
Predivna riba, predivno izgleda
 
Dane, jo si ti mlad za morski akvarijum. To je za zrele ljude, evo pogledaj nae starce - Boban, Mario, Jasenka... sve ti je jasno. 8)