evo malo za ljubitelje crvenog...

stina

Member
23 April 2004
539
0
16
Jaska
www.hypancistrus.net
a ta je ovo? :D
e8e041059ce4af67c7c04781bf385971.jpg


i koji je ovo echinodorus?!? :D

69e611dfbf98009ce34b007213ecfbe1.jpg



U stvari, ja znam, al da se malo pozabavimo... uglavnom, jedino za echinodorus nisam 100% ziher, da budem iskren :wink:
 
Stina , koliko ti samo ubacujes tog CO2 kada ti je tako lep taj Myriophyllum tuberculatum -Red ? :D

Ovaj Echinodorus moram da priznam, malo mi je neobican ali ipak bi rekao da je Echinodorus 'Rubin'- Narrow leaves ...nemoj me odmah hvatati za rec ako nije.. :?
 
@Fauna, nakon dugo razmiljanja, odlu?io sam da bacam CO2 svaki drugi tjedan.... zna?i jedan tjedan sa, jedan bez...
mirofilum je tu par dana, dolsovce, al je doao sme?kast tak da mislim da se fino oporavio... slike nisu obra?ene!

A za echinodorus, e vi, na to i ja ciljam... nita drugo mi nije ni blizu... al predobro izgleda! :wink:
 
Dane , Myriophyllum tuberculatum -Red je biljka koja je veoma zahtevna i ako joj ne obezbedimo sve potrebne uslove, ne mozemo je odrzati u takvom akvarijumu.

To je veoma nezna biljka koja zahteva dosta svetlosti (1800 Lux) . pH vrednost ne sme da predje 7 (5-7), a tvrdoca moze da varira od meke do tvrde vode. Temperatura varira od 18- 28C
Podlogu obavezno moramo obogatiti prihranom (preporuka je "Laterit"- Fe kugle),ubacivanje CO2 je jako pozeljno, inace ce poceti da otpadaju sitne iglice (lisce ) i vrlo brzo ostacemo bez ove prelepe biljke.

Ovo su neki osnovni zahtevi ako zelimo da sacuvamo ovu biljku. Ali najbolje bi bilo da to objasni Stina, jer koliko mozemo primetiti on je imao prilicno uspeha u tome. :D
 
Moji M. tuberculatum red je dobro napredovao oko mesec dana, nakon toga i ja nisam mu bas posvecivao puno panje i desilo se to sto se u takvim slucajevima i desava.
 
Ha ta da kaem, kod mene je tek kratko...al ja imam ivo tlo kao podlogu, oboga?eno izmrvljenim kuglama Laterita :wink: i imam 4 lampe...
CO2 dodajem i to ne?u vie pretjerivat, jer ovak mi se ?ini nekak uravnoteeno...
Kad premjestim L# selim ga na bolje mijesto jer mi se nesvi?a to to je u ljevom ?oku odozada... mislim da tu nije pravo mjesto za sitnolisnu biljku...
Budemo vidli...
PH mi je obi?no lunato(7.6) al ga sputam ispod 7 sa tresetom, pri svakoj izmjeni vode...
eto , tolko od mene :wink: