Flying fox

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Epalzeorhynchos kalopterus - Flying fox



DSC02795.jpg
 
Last edited:
Ovom gornjom slikom sam i zaokruzio ovu trilemu oko ovih lisica koje vole da lete. Doletele lisice pa je stigla i slika :)

Sada su tu sve slike pa mogu da se porede. Ova gornja je nasa PRAVA Leteca lisica - Flying fox.
 
Last edited:
Bobane, ne znam ima li negde napisano kako se razmnozavaju ovi vredni cistaci, pa ako ima mozes li poslati link, ili otvoriti npr tu temu :)) pozz
 
Nije jos izmrescen u akvarijumima da kazem prirodnim putem. Veliki profesionalni odgajivaci ga razmnozavaju uz pomoc hormonskih injekcija.
 
E hvala zopex :) ja mislim da imam ovu lisicu, al nasao sam na netu da one ne jedu te smedje alge, da su to sijamski neki algari, potpuno druga vrsta ribice i da oni to jedu...sad koliko je to istina? ja imam 3 te lisice, malo sam gledao razlike izmedju njih i kako moje izgledaju i tako sam skontao sam...ili i lije jedu alge? :D poz
 
Sve ribe su u principu veliki oportunisti i kada zive u akvarijumu vremenom ce radije poceti da jedu hranu kojom hranis druge ribice, a alge u mnogo manjoj meri.
Pojava algi u akvarijumu ako su u malom broju je manje vise normalna pojava. Ako je bas dosta algi u akvarijumu onda je uglavnom problem oko nekog disbalansa svetlo, nitrati i CO2 i tu treba traziti lek.
Jedina riba koju sam video da non stop jede alge je Anostomus anostomus pa pokusaj da je nabavis.