Handy MK2 Aqua - Cistac stakla

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Ciscenje stakla je uvek problematicno pogotovo ako je to prednje staklo akvarijuma. Niko ne zeli izgrebano staklo itd. Jedan takva strugalica za staklo je JBF Handy MK2 Aqua koja je danske proizvodnje.
Proizvod je odlican, licno ga koristim i sto je najvaznije dugotrajan. Pogodan je i za morsku akvaristiku sto mu daje posebnu draz. Posle duze upotrebe korozija se jedva nazire sto potvrdjuje kvalitet celika koji se koristi. Sve sto treba je da se posle upotrebe u slanoj vodi ispere slatkom vodom i osusi. Ja licno vadim nozic nakon svake upotrebe i ostavim da se osusi.

Postoje dve verzije i razlika je samo u drsci gde je jedna pod uglom a truga u ravni. To je samo stvar licnog ubedjenja i potrebe.
Preporucujem koriscenje ove strugalice.
 

Attachments

  • IMG_4783.jpg
    IMG_4783.jpg
    67.6 KB · Pregleda: 20
  • IMG_4787.jpg
    IMG_4787.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 17
  • IMG_4789.jpg
    IMG_4789.jpg
    27.2 KB · Pregleda: 18
  • IMG_4797.jpg
    IMG_4797.jpg
    15.5 KB · Pregleda: 17
Zamena zileta je vrlo jednostavna i zileti se posebno prodaju. Naravno kada kupimo strugalicu ona vec ima ugradjeni zilet koji ima secivo sa obe strane. Kada se jedna strana istupi mi samo okrenemo zilet pa idemo dalje.

Eto ovo je samo jedan dobar proizvod a naravno da postoje mnoge alternative ali to je vec druga tema.
 

Attachments

  • IMG_4784.jpg
    IMG_4784.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 5
  • IMG_4785.jpg
    IMG_4785.jpg
    22.5 KB · Pregleda: 5
  • IMG_4792.jpg
    IMG_4792.jpg
    16.2 KB · Pregleda: 5
  • IMG_4793.jpg
    IMG_4793.jpg
    28.6 KB · Pregleda: 4
Na Novom Zelandu sigurno valjam_se

Znas sta? Ima onih nozeva za skidanje farbe sa prozora gde se ubacuje zilet i menja. Pogledaj u farbarama ili nekim trznim centrima. Jako je jeftin i radi isti posao.
Mozes i neku plasticnu kreditnu karticu da koristis. Odlicno skida alge a ne grebe.:hej:
 
Rizlu nemam, al licnu kartu imam.:sampion:
Licnom kartom do pobede ! (protiv algi sa stakla).
Nove licne karte jesu dobre za tu namenu, uvek su pri ruci savesnom gradjaninu.:fauna:
Moj problem je sto sam licnu kartu prilicno ostetio, ali joj je i kilometraza bila duga, par stotina metara kvadratnih . :ziveli:

Zato sad kad mi dodje moj paleodrugar, ceka nas glodarski posao, a u vezi sa tematikom, ajde kreci, spasi Srbiju, i ne staj :D
 
Ovde nema licnih karti pa samim time ni pogidnog alata. Nema mi druge nego strugalicu u ruke.
Ima toga na NZ ali pre ce da se nadje u Evropi. Mozda je I bolja opcija koju coa ima, paleodrugar pa neka grebe :)