hmmm, što je ovo?

jasenka

Active Member
3 Septembar 2003
1,543
0
36
Zagreb
hmmm, sto je ovo?

Zanima me koji je ovo, slika je losa, pa ako mozes prepoznati sto je to i koje uvijete zahtijeva bila bih ti zahvalna. Mislim da je to nesto tipa Rhodactis viridis - Hairy Mushroom, ali nisam sigurna...tako mi je barem vlasnik rekao da misli da je to to, a po netu, bas i nema puno o tome.
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    10.2 KB · Pregleda: 275
Slika je bas ocajna a i da nije odredjivanje vrste mushroom-a je gadan posao. Ima ih puno i pitanje je da li ce se to u skorije vreme srediti.

Moze da je neki od Rhodactis-a, pogledaj da li se jasno vide tentacles (pipci). Po tome je i dobio ime hair.

Evo ti jedna vrsta hair mushroom-a kod mene u galeriji pa vidi da li lici na to. Ja sam ga uslikao pre par meseci. http://www.beke.co.nz/slike.php?slika=13&strana=4

Svi su oni laki za cuvanje, nebrini se nista.
 
hmmm, slicno je, ali se boja ne slaze, ovaj kod mene je vise zeleno ljubicast, te lagano fluorescentan. A tko ce vise to znati...Nego, recimo da je to neki od Rhodactis-a, zanima me hrani li se njega dodatno, te koji polozaj u akvariju voli s obzirom na svijetlo i strujanje vode...
 
Ja im povremeno ubacim malo artemije ili neke druge sitne hrane. Onako iznad njih pa sta padne oni dohvate. U sustini je dovoljno to sto hranis ribe.

Rhodactis-a ima u raznim izdanjima da kazem bojam jer ih ima na raznim dubinama. Zeleni, plavi, braonkast. Fluorosscenti manje ili vise itd
Ako je ovo gore pomenuti koral onda im ne smeta i jako svetlo ali ti to i nemas u akvarijumu. Ni preterano kretanje vode im bas ne prija.

Tvoj clown ce ih odabrati za staniste mesto anemone :) i sigurno ce da bude srecan.
 
zasad imam samo jedan primjerak, koji je promjera 3 cm, znaci, mali je, ali rast ce to....znam! A to hoce li ga uopce klaun primjetiti, nemam pojma, jer sam to stavila u drugi kut akvarija, u koji on i ne zalazi bas, ali nikada se ne zna...Trenutno obitava u sumi Xenije, koja je stvarno nevjerojatna