Kako davati hranu ribicama

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
63
Beograd
Da li je pravilno davati samo jednu vrstu hrane, samo granule ili samo listici, ili se moze dati od svake vreste pomalo prilikom jednog hranjenja?
(Pitanje se odnosi na jedan obrok, a ne na celodnevni rezim ishrane).

Koji je ritam davanja proteinske hrane zivorotkama i tetrama?

Pozdrav. Mirka.
 
Mirka to sto zoves proteinska hrana je u stvari tovna hrana za pastrmke i to vecina pet prodavaca kupuje prepakuje i prodaje.Ne preteruj bas sa tim . Bolje kpristi hrane koje su u original pakovanjima (istina skuplje su ali i bolje) nego one koje se pakuju u samim radanjama. Razloga je vise a osnovni je da se obicno pakuju jeftine hrane kupljene na dzak da bi se dobro zaradilo a musteriji obezbedila sto jeftinija hrana. Sta ces takvanam je celokupna tržisna ekonomija.

inace mozes dati vise hrana za jedan obrok ali uvek daj prvo onu koju manje halapljivo jedu i sacekaj da sa hrana koja je data prvo pojede u celini pa tek dodaj nove kolicine neke druge.
 
"uvek daj prvo onu koju manje halapljivo jedu"


Uf ovo je od mene problem, kod mene svi vole da jedu i to halapljivo :) , bilo kakvu hranu. Neko bi pomislio da ih ne hranim dovoljno ali to nije slucaj, jednostavno takve su mi ribe.

Ovde iskljucujem ciklide iz price pošto sam primetio da oni prvo osmatraju da ne dobiju od nekog drugog po cušci pa tek onda prilaze hrani, što dovodi do toga da se ancistrusi najbolje najedu u istom akvarijumu i najdeblji su.

U akvarijumu sa barbusima to nije slucaj pošto ancistrusi dok se izbore za hranu, obicno ostanu gladni.
 
Barbusi me najvise odusevljavaju dok ih hranim, bzina kojom oni uzimaju hranu sa povrsine vode, jedva da moze da se registruje nasim culom vida. :D

Inace raznovrsnost u ishrani akvarijumskih riba je veoma vazna ,tako da hrana nikada ne sme biti ista ,odnosno jednolicna.
 
Evo mog mislenja: najbolje je hraniti ribice sa sto raznolikijom (i taze kuplenom)hranom.
A za barbuse potpuno se slazem sa Faunom, barbusi su krlajevi "fast food-a".
 
Mirka, decki su ti dobro napisali što i kako i koliko!
Ja bih se samo nadovezala i rekla ti da pripaziš na kolicinu hrane, da ne baciš previše u jednom šutu, da ne pada na dno i tako ti dodatno uništava kvalitet vode, a s tim i zdravlje ribica.
Ja pocesto uzmem i izmiješam hranu (ovo se odnosi na tipa suhe hrane, pa miješam razlicite listice i granulice) prije nego što je bacim u akvarij, jer svaka mi ribica više voli svoju vrstu, pa tako znam da ce svaka pojesti što joj odgovara, malo i druge hrane...ma nazovimo to švedski stol prehrana 8) . Naravno na meniu se nade i svježa i smrznuta hrana, biljnog i životinjskog porijekla.
 
Svima havla na pomoci :D

Nastojim imati kvalitetnu hranu, kupujem onu firme "Tetra", (listici). Ali imam i te proteinske granule, ali ih dajem 1-2 puta nedeljno u manjim kolicinama. Kao dodatak dajem larve komarca. Gledam da to iskombinujem da obroci budu sto raznovrsniji.

Veoma male kolicine hrane dospeju na dno jer ima onih koji se postaraju da hrana dugo ne bude slobodna u vodi.

Neki akvaristi imaju princip da jednom nedeljno ribice ne hrane. Pa cak i dva dana u nedelji. Ja sam prihvatila da jednom nedeljno ne hranim ribice. Sta vi mislite o tome, da li je to dobro ili je zabluda?

Pozdrav. Mirka.
 
Znam za to i cula sam. Nekada sam dok sam imala slatkovodni akvarij to redovito radila svaki petak. Mislim da to nije pogrešno i da to može biti dosta dobro, barem jednom tjedno staviti ribe na post.
I sada znam koji puta izostaviti jedan dan prehranu, ali to nije neki odredeni dan. Ne znam možda griješim i ja.
 
Mirka said:
Neki akvaristi imaju princip da jednom nedeljno ribice ne hrane. Pa cak i dva dana u nedelji. Ja sam prihvatila da jednom nedeljno ne hranim ribice. Sta vi mislite o tome, da li je to dobro ili je zabluda?
To definitvno ne skodi ribicama, ali ribice koje se spremaju za mrest treba dovoljno kvalitetne hrane.
Ja to ne praktikujem.
 
Mirka podji od prirode, nemaju ribe u prirodu uvek priliku da se najedu pa još i redovno, otud praksa da se oneki put preskoci dan u hranjenju, iz razloga što ribe ne treba baš toviti, kao što tove šarane na farmama.
 
Ne elim da tovim ribice kao pastrmke u tovilitu :evil:

Uvek kad pridjem staklu one se okupe i kao da ele da jedu. :shock:

I tako stalno. Ali ne odustjem od pravila- dorucak i vecera. I mora da ih kvalitetno hranim kad stalni ima malih beba.... 8)

(Dane ja sam ONA, nisam ON ) :D :idea:

Pozdrav. Mirka.
 
Mirka napisao:

Dane, da Mirka ne bi bila ON, mora da napie NAPISALA... a dok pie NAPISAO ja sam ON. :lol: :wink: :roll:

Nadam se da se neljuti, ti lepo pie u odnosu kako bih ja pisala makedonski :oops:

Pozdrav. Mirka.
 
Mirka said:
Mirka napisao:

Dane, da Mirka ne bi bila ON, mora da napie NAPISALA... a dok pie NAPISAO ja sam ON. :lol: :wink: :roll:

Nadam se da se neljuti, ti lepo pie u odnosu kako bih ja pisala makedonski :oops:

Pozdrav. Mirka.

Mirka ako pogleda ovaj post, recice da neto nije u redu i sa mojim znanjem Srpskog jezika ali nije tako. U pitanju automatsko dodavanje teksta od strane foruma kad nekog citira tj quote-je nekoga. Naalost program ne prepoznaje kog su roda oni koje citira.
 
Veliko izvinjenje, nisam imala pojma, jer i nisam koristila citiranje-onda bih primetila ono sto rece Buca.

Hvala na razumevanju.