Kako i sta

Slavisa

New Member
5 Februar 2006
1
0
1
Sta mi je potrebno da bi poceo da gajim ribice. Sta da kupim, gde i odprilike koliko kosta :?: :?: :?:
 
Slavisa, dobrodosao na ovaj sajt i u ovu akva druzinu :D :D :D

Kako i samo ime kaze, ovo je pocetna tacka, mesto gde treba malo vise napisati o sebi i predstaviti se ostalim clanovima. Za konkretnija pitanja ima odredjenih tema u kojima se pise , vezano za oblast ili problem. O nekim stvarima iz tvog postavljenodg pitanja je vec pisano, pa mozes malo procitati forume. :wink:

Svoja pitanja mozes postaviti u forum neobavezna diskusija (kako da uopste krenes u akvaristiku) i tehnicka pitanja (opremanje akvarijuma).

Nadam se da cemo se druziti, i da ce ti ovaj sajt pomoci u tvom naumu da pocnes sa akvaristikom.

Pozdrav. Mirka.
 
Dobro nam dosao Slavisa...
hej.gif


To sto te interesuje i sto bi zeleo da znas ,najbolje bi bilo da procitas neke teme po forumima koje se odnose na tvoje postavljeno pitanje . A ako nesto konkretno zelis da pitas , pitaj... rado cemo svi pomoci i svi ce dati konkretan savet. :)
 
Cao Slavisha!
Dobrodoshao u lepi akvaristichki svet, i dobrodoshao na forum. :D
Recimo da sa nekih 60-70 evra, uz malo "uradi sam" angazovanja mozda i povoljnije, mozesh da opremish akvarijum od nekih 70-ak litara, shto je po meni onako, bash pristojno.
Jedna po meni mnogo vaznija stvar, je neko osnovno znanje o formiranju akvarijuma, bez kojeg ne bi trebalo da se upushtash u ove vode. Chesto ljudi poslushaju prodavce koji prodaju akvarijume i ribice po sistemu "kako-lako", a kasnije nastanu problemi, koje se slazu jedan preko drugog,i tako u nedogled, dok se ljudima na kraju ne smuchi akvaristika. Takodje, u akvaristici vazi parola "shto je brzo, to je i kuso", tako da ,nema ovde nishta da se radi u nestrpljenju.
Ovaj deo foruma je postavljen za predstavljanje chlanova,tako da, eto, ovo moze biti neki tvoj pochetak, a dalja pitanja mozesh postaviti u deo "Neobavezna diskusija". Tamo mozesh postaviti temu shta i kako, pa da nastavimo razgovor o ovome. Onda se jednog dana vratish na ovu temu sa slikama oformljenog, prelepog akvarijuma :D
Eto, ja chekam pitanja, pa da krenemo... :D
 
Lijep pozdrav Slavisa i od mene!
Akvaristika je stvarno vrlo raznovrstan hobby, tako primjerice mozes imati samo ribe hladnijih voda, kao sto su zlatne ribice (kojih opet imas nebrojeno puno varijacija, boja i njih u pravilu ne bi trebalo mijesati s tropskim ribicama).
Tropske ribice, slatkovodne, dijele se po podrucjima di u prirodi zive, tako da mozemo napraviti biotop-to je kada neki akvarist zeli imati ribe, bilje, kamenje samo iz jednogodredjenog podrucja i ne mjesati s ostalim ribama.
Naravno ribice se dijele i na velike, male, agresivne, mirne, brzih voda, stajacica....
Sada ti to vjerojatno izgleda komplicirano i tesko, ali uz pomoc savjeta ljudi s foruma, mozes sloziti vrlo kvalitetan akvarij.

Zadnji dio akvaristike spada u morsku akvaristiku, koja se pak opet dijeli na razlicite sisteme, tipove...
-ta akvaristika je na nasim podrucjima jos relativno mlada, pa je zbog toga puno teze doci do organizama i bilja, ali informacija ima vec dosta i uz pravilne savijete moze se sloziti i vrlo lijep koraljni akvarij. Ali, dosta je skuplja od slatkovodne akvaristike