Kako poceti?

Marijana

New Member
24 Avgust 2004
1
0
1
Zelela bih da se bavim akvaristikom. Sta mi preporucujete, kako da pocnem?

Pozdrav svima,
Marijana
 
Cao, Marijana :wink:

Da ti prvo kazem, dobro nam dosla na ovaj akvaristicki sajt, koji moze dosta toga da ti pruzi bez obzira koliko imas iskustva sa akvaristikom. Znaci pored iskusnih akvarista koji ovde i tekako mogu da pronadju dosta toga zanimljivog ,tako isto i totalni pocetnici mogu sebi naci dosta korisnih saveta.
Naravno tu smo svi mi da pomognemo da te na pravilan nacin edukujemo kako bi sto lakse usla u svet akvaristike.

Kao sto mogu da zakljucim , ti si tek u pocetnoj fazi pripreme da postanes akvarista. Zato bih te posavetovao da malo preletis preko nekih tema koje su vezane za pocetnike.
Najidealnije bi bilo da krenes sa jednim osrednjim akvarijumom (oko 80-100 l.), da kupis "full" opremu za takav akvarijum i krenes sa laksim akvarijumskim ribama (Pr. : guppy, molly,Xiphophorus, ... i sl.). Najbitnije je da ti sama izrazis zelju sta bi zelela da drzis od riba (vrste riba) nakon sto malo vise procitas po knjigama, akvaristickim sajtovima i forumskim temama.

Eto, toliko...i slobodno pitaj konkretno sta te interesuje.
[Broken External Image]:http://www.smileys.ws/sm/cool/00000011.gif
 
Pozdrav Marijana i dobrodosla...
Fauna ti je lijepo odgovorio, sto i kako i isto bi ti ja tako preporucila!
Bitno je stvoriti koncepciju u glavi kakav bi akvarij zeljela odrzavati, a do toga se dolazi malo pomalo