kakvi su ovo vodenjaci?

miana

Member
4 Oktobar 2006
62
0
6
46
Vares
Evo slike nekih bica i izvoru pitke vode blizu moje vikendice .Odrasli su dugi nekih 4 cm , a mlade nikad nisam ni vidjela .Zive u toj pitkoj vodi ,hladnoj ko led .Cijeli zivot ih gledam pa me interesuje sta je ovo ,da mi neko napokon kaze...
 

Attachments

  • P3010169ab.JPG
    P3010169ab.JPG
    90.2 KB · Pregleda: 30
Ne znam sta bi mogao konkretno reci, ne mogu nista 100% da tvrdim , mogu samo da nagadjam jer ovakve fotke ( iz pticije perspektive ) ne mogu puno pomoci oko identifikacije. Verovatno se radi o rodu Triturus ili poznati kod nas kao mrmoljci .

Hajde ako mozes da tog vodozemca uhvatis nekako i uradis jednu pravu macro fotku. Slobodno se posluzi nekom mrezicom za ribe ,nekako se snadji i ako uspes da ga nahvatas slobodno ga postavi na saku ,ne boj se nece ti nista nauditi , bezopasni su
.;)
 
Ne znam sta bi mogao konkretno reci, ne mogu nista 100% da tvrdim , mogu samo da nagadjam jer ovakve fotke ( iz pticije perspektive ) ne mogu puno pomoci oko identifikacije. Verovatno se radi o rodu Triturus ili poznati kod nas kao mrmoljci .

Hajde ako mozes da tog vodozemca uhvatis nekako i uradis jednu pravu macro fotku. Slobodno se posluzi nekom mrezicom za ribe ,nekako se snadji i ako uspes da ga nahvatas slobodno ga postavi na saku ,ne boj se nece ti nista nauditi , bezopasni su
.;)


Haha ,ja sam njih pola zivota po rukama navlacila ! Brzi su strasno pa ako budem imala zivaca hvatati ,slikati cu . Uglavnom ono sto nisam napisala jeste da nemaju obojen trbuh nego je vise neke sivkaste boje ,ako sta pomaze ...Nikad ih nisam nigdje drugo videla osim u tom izvoru ...I da, ne izlaze van iz vode ,znaci vodo jesu ,zemci nisu :mrgreen:...
Hvala ti na odgovoru ,valjda nekad skontamo sta su ...