kamen raspršivać....

pandorica

Member
19 Novembar 2005
40
0
6
kamen raspriva?....

hello svima... :D :)

opet problem, al eto, tjesim se, barem nije kod mene...

frendica je za akvarij kupila kamen rasprsivac u nadi da ce dobiti sto sitnije mjehurice... kupila je onaj full izduzeni, i nije bio bas ni jeftin-nekih 33kn cini mi se... dug je 10-12cm...

i kada ga je "pristekala" na crijevo od pumpice i stavila u aq imala je sto za vidjeti... mjehurici izlaze samo na poctku tog kamena-odnosno samo na dijelu koje je blize crijevu... sitni jesu, ali zasto ne izlaze cijelom duzinom kamena?

mislim, mozda je pumpa pre slaba... al posto je aq dimenzija moga , a ja imam istu s koje idu dva crijeva (ima dvije rupe za nastavke), a ona bi koristila samo jedno crijevo, al to ne funkcionira...

nadam se da sam dobro objasnila problem... valjda jesam hehe...
pa molim neku pametnu glavicu da mi pojasni to... :oops:

taman sam i ja sebi htjela kupiti takav rasprsivac-dobro da nisam... :? :(
 
Hm...Da li rasprsivac izgleda ovako :?:

[Broken External Image]:http://www.freeimagehosting.net/uploads/0c1e100fbb.jpg [Broken External Image]:http://www.freeimagehosting.net/uploads/33538481e6.jpg[Broken External Image]:http://www.freeimagehosting.net/uploads/652f731d1b.jpg

Ali bez obzira na izgled rasprsivaca ako su u pitanju jako sitni mehurici koje dalje takav rasprsivac , moras znati da u zavisnosti od duzine rasprsivaca zavisi i potrebna jacina pumpe. Hocu reci, da sto duzi raspsivac sa tako finim raspsivanjem vazduha trazi jaci pritisak vazduha. Obicno kada je slaba pumpa pojava koju si ti opisala da se mehuri pojavljuju samo na prednjem delu raspsivaca, je normalna .

Nabavi jacu vazdusnu pumpu i problem bi trebao da bude resen. :wink:
 
nemam pojma kako izgleda pakiranje od tog rasprsivaca.... ako frendica nije bacila pakiranje javim sutra kakvo je...

pumpa joj je kao i moja - mislim da je karlie... 99%je... ako moja uspijeva bacati zrak u dva kamena i to poprilicno jako-onda bi i njena trebala biti to u stanju...

posto pumpa ima dva odvoda, mozda kada bi ih spojila da zajedno cirkuliraju pomocu one premosnice-mozda bi onda uspjelo biti dovoljno jako da protjera zrak do kraja kroz taj kamen...

hvala na odg...
 
Nije bitno kako izgleda pakovanje vec je bitan oblik i finoca tog kamena rasprsivaca. Zato sam pokusao da prilozim neke slike pa da utvrdimo o kakvom se obliku radi a vidim da on nije predugacak.(oko 10 cm) i ne bi trebao da predstavlja problem. Mozda je u pitanju los kvalitet izrade rasprsivaca ili mozda fabricka greska ...pokusaj da reklamiras proizvod. :wink:

Ipak je tebi jaka pumpa , imas dva izlaza ... Pokusaj i tu soluciju da spojis ta dva izlaza za taj jedan rasprsivac , da tada vidis kako ce raditi.. Treba pregledati i pumpu, narocito ako je radila duze vreme mozda su se zaprljale gumice na ventilima ili je membrana naprsla... i to moze da bude razlog .. :?
 
mislim da nije problem u pumpi AKO JU NIJE MIJENJALA, a ako je onda je mozda i to problem - jer imam istu takvu koja radi vec 1g i 8mj bez prestanka... i nista na njoj nije otislo-barem zasada hehe... marka pumpe je Karlie-ona plava pumpa...

reci cu joj da pokusa s tom idejom postavljanja oba izvoda na isti kamen i mozda upali...

hvala
 
a sto se izgleda rasprsivaca tice-nemam pojma kako izgleda hehe... ako sutra budem isla kod nje javim... a ak ne, onda cu joj reci za ovu zadnju opciju...
 
zvala me jucer navecer-kaze da je kupila onu obicnu kockicu rasprsivac i da sada sve radi... ajde bar se to rijesilo...

hvala svima na odgovorima...

pisemo se...