Kimi ima bebe 8)

jasenka

Active Member
3 Septembar 2003
1,543
0
36
Zagreb
Evo, proslo je skoro tri tjedna odkako se moja Kim okotila.
Tata je isto JRT s ovim specifikacijama: jako dobrim pedigreom, potpuno je bijel osim sto ima crnu fleku na oku, visine je oko 26 cm-a. Spada u kratkodlake dok je Kimi ustvari dugodalka.
JRT inace trebaju biti od 25-30 cm visoki, sve iznad toga znaci da su pareni s PRT (prson russel terrierima) -oni su isti samo su to veci psicim, imaju duge noge, dok Jack Russeli imaju kratke noge. Razlike kod stenaca se niti ne vide, tek kad stenci izrastu se moze vidjeti sto je, pa svima preporucujem ako se odluce za koju od ove dvije vrste obavezno neka kupuju od uzgajivaca gdje mogu vidjeti oba roditelja. Ovo je bilo malo offtopic
Malci su tek progledali i sada malo pomalo istrazuju stan.

Okotili su se prirodnim putem, bez veterinara, pod mojim budnim okom.
Prvi je izasao momcic kojega popularno zovemo Milo, pa curica Galla, pa druga curica Magi.
Malci su se kotili u razmaku od nekoliko sati : Milo je "ispao" u 09.30, Galla u 13.00. a Magi oko 18.00 predvecer. Pokazuju prave karakteristike malenih stenaca, vrlo su hrabri, vole istrazivati te se igraju medjusobno ili s mojim noznim prstima.
Inace rodjeni su 09.06.2006.

Svo troje imaju vise od 70% bijele boje, crne nosne pecurke, preklopljena uha, repove im nismo rezali (niti se smije, niti bi ja to dala i zao mi je sto su Kimi odrezali repic, te nisu spustili uha kao sto smo to mi ucinili malcima).
 
Jasenka, predivni su :D :D :D

Sve male kuce su slatke, ali ove tvoje su kao male pahuljice.... Cuvaj ih lepo i brini se o njima. Izgledaju tako krhko...
 
JRT je...? Debeljuce su stvarno slatke, vidi se da lepo ruchaju. Sada josh malo, kad krene jurnjava po kuci, ihaj!
To je sve mnogo lepo, male vesele bebe u kuci.
Milo :D
 
Hvala Mirka. Nazalost nece dugo biti kod mene jer vec su svi unaprijed bili rezervirani.
SC, JRT je Jack Russel Terrier mala pasmina terijera potekla iz engleske, neki svecenik ih je "napravio" za lov na manje zivotinje koje zive pod zemljom.
-inace evo jedan link (doduse na njemackom), ali se moze vidjeti razlika ta dva psica (mislim na JRT i PRT), tj .koliko su slicni i da im je jedina osnovna razlika u visini
jrt od 25-30.05 cm
prt od 32-36 cm (+/- 2 cm-a)
http://www.jackrussell.ch/10/home_d_aktuell.htm