Kisne gliste kao hrana oskara?

Slobo , postavio sam ovo tvoje pitanje kao novu temu u novom forumu, mislim da je tako najbolje. ;)

Inace, oskari su jako halapljive ribe i ribe koje nisu izbirljive sto se tice ishrane, tako da ce rado uzimati kisne gliste ,kalifornijske i sl.. Ali ipak treba voditi racuna gde se nabavljaju takve gliste, da li u prirodi (u tresetnoj zemlji) ili na nekom djubristu gde imamo svakakve hemisjke necistoce i bakterioloske stetne izvore .
 
Kao sto rece Fauna, oskari ce jesti sve sto upadne u vodu. Moji su pojeli cak i gustera jednom prilikom, tako da im glista ne bi nila problem nimalo. Jedino da se vodi racuna o cistoci zemljista iz koga si uzeo gliste, ukoliko su uzgajane onda bez problema mozes hraniti.
Inace, gliste i nisu najbolja hrana za ribe ili nisu ako se samo njima hrani. Jer kazu da su dosta masne i siromasne proteinima. Osim toga oskari svojim nacinom zvakanja hrane imaju obicaj da prilicno zaprljaju vodu dok jedu glistu. Postoji nacin da se to umanji, ako se gliste nekoliko dana pre hranjenja drze u kutiji sa malo vode i mokrim papirima (maramicama,salvetom) kad se isprazne od zemlje i izmeta. I onda se daju ribama.
Ja sam hranio oskare glistama iz mog dvorista i nije bilo problema, sem malo prljanja vode pri tom.
 
Gliste obozavaju da jedu :D

E sad ne znam dal imaju proteina ili ne u svakom slucaju su super hrana za oskare. Hranio sam ih glistama koje sam nakopavao u basti ili glistama za pecanje (ovde ih zovu lauferke). Te gliste koje se prodaju po prodavnicama ribolovacke opreme su hrana za kojom ludi riba :D , a i oskar je riba tako da preporucujem svakako. Nisam hranio odrasle ribe glistama. Hranio sam ih dok su bili mali s tim da sam im sekao gliste na komade. Nemoj da se zeznes pa da ubacis celu glistu, prilicno su alavi i u stanju su da je vuku satima u ustima. Ne znam dal mogu da se zadave, ali mislim da sa malim ribama ne treba eksperimentisati. Pored glista, kupovao sam i crvice za pecanje koje su takodje obozavali. Sada prolazi leto pa je ovih nocnih buba i uopste insekata mnogo manje, ali ako na bilo sta naletis od toga slobodno im ubaci, rado klopaju sve insekte. Bube, leptire, muve....bukvalno sve :D

Nisam probao sa puzevima golacima, i sa obicnim puzevima ali mi se cini kao interesantna ideja.
Dal neko mozda zna kakva je situacija sa puzevima kao hranom za
oskare?