Kraba

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Uhvatio sam ga najzad ali samo za slikanje pa ga vratio nazad. Slike mi bas nisu ok pa ce kraba ponovo da bude maltretiran :D
Ipak evo dve koje izgledaju malo bolje :?

DSC03366.jpg


DSC03371.jpg



Pored toga sam pronasao i jednog crva koga nisam ranije zapazio. Kada se dodirne pocne da se uvija kao glista. Dug je oko 2 cm i nasao sam ga u pescanom talogu. I ova slika je losa jer sam zurio a hteo sam samo da imam sliku pa kako bude da bi lakse mogao da nadjem sta je to ako uopste i nadjem.


DSC03335.jpg
 
Rak ko rak...iskreno, vise me vec i zivciraju, jer ono sto jos imam u akvariju od njih, narasli su i obozavaju prevrtati kamenje, a ovaj tvoj izgleda bas ko pravi snagator-nasilnik koji jedva ceka zavuci se pod kamen, pa ga pokusati pomaknuti.
 
Jedno pitanje u vezi ove krabe?

Zar moze da bude ona u akvarijumu hocu reci, zar joj ne treba nekakva platforma da izlazi i van vode?

Bobane ,onaj crv deluje kao poslastica za neke vrste riba kao sto su Astronotus ocellatus-i ..Jesi li probao da im das?
:p
 
Oh kako je ruzan..;)

Bobo ima li kakav reef safe rak da ga mogu mirna srca staviti u akvarij.. Kolko sam ja upucen nijednom nije za vjerovat..
 
Mario, ima onih malih rakova, dugih su i tankih klijesta, pretezno crne boje i imaju jos nekakve dodatne hvataljke s kojima kao da hvataju sitnu hranu u vodi. Kod mene ih je nekoliko, doneseni su s kamenjem. Smijesna mala bica koja cijelo vrijeme provode hvatajuci tim hvataljkama hranu. Za te nisam primjetila da su u ikojem pogledu stetocine. :D
 
Ko bi rekao da ce kraba postati ovako popularan :)

Kraba je iz akvarijuma. Gledam ga vec duze vreme ali uvek uspe da pobegne. Najzad se zavukao u jedan kamen koji je u stvari skeleton akropore. Podigao sam kamen a ispod postavio mrezu i jednom zicom sam ga zezao. Na kraju je iskocio, he he, pravo u mrezu.

Tacno je da je to samo kraba ali i on je sastavni deo akvarijuma i uvek se nekako nadje u njemu. Moze on da bude u akvarijumu i bez izlazka na suvo.

Za morski akvarijum je izbor broj 1 Cleaner Shrimps - Lysmata amboinensis. Mozes da stavis jednoga ili deset i da nebrines ni trunku. Cak i agresivnije ribe ga ne diraju nego koriste njegove usluge ciscenja. Za njega nema nista negativno i slobodno ga stavi u akvarijum.


Pored njega mozes da stavis i Banded Coral Shrimp - Stenopus hispidus samo sto je on malo ratoboran i moze samo da bude jedan ili dva ako su upareni. On pokazuje i veliku ratobornost prema svemu drugom. Nedira on ribe ali kada ribe prolaze blizu njega on se sav nakostresi. Neke ribe to i cekaju pa rak ostane bez svojih klesta. Izraste to njemu opet ali znas kako je. Ja bas imam jednog ocerupanog a neznam ni sta se desilo ni ko je odgovoran. U drugom akvarijumu koji je isti kao i taj prvi sve je ok.



Eto, ja preporucujem Cleaner-a i siguran sam da ces da budes zadovoljan.
Mozda je bolje da vidis kakva je ponuda odnosno sta mozes da nabavis pa onda da vidis koliko je pogodan za jedan akvarijum.

Krabe su u sustini napasnici i ni jedan nije bez mana. Najbolji bi bio Arrow Crab ali on voli da cacka feather dustera crve pa ako ih imas onda nije izbor.
 
shrimps... imam ih vec,

2x Cleaner Shrimps
1x Banded Coral Shrimp (boxing verzija)
2x pepermint shrimp

Arrow Crab, da njeg bih htio da mi potamani fireworms, (nest mi je pojelo malu Maximu sumljam na njih) al' sam cuo da moze postati neugodan kad naraste..???