Lagana akvaristika

KOJOTI

Member
27 Novembar 2008
182
0
16
41
Beograd
Danas kupujem ja neke biljke, ulaze tri tipa i kupuju gotov aq, od svih vrsta podloge po malo, od svake bilke po jednu i od svake ribice po jednu. Devojka sto prodaje sva srecna, ne obraca paznju na mene, bice lep pazar, ja jadan gledam i cudom se cudim. Sto je najgore aq je kineski, pitaj boga za filter i osvetljenje, ali ima jedno 160l.
A ribe>sta reci bice tu mrtvih cim se spoje.......:rofl2:
Mozda mi ih je malo i zao al mi zao i mene sto ne mogu da bacim tako 300e za svoje ribice u jednom danu nego sve jedno po jedno
 
Sta da radis, to je realno u akvaristici, uostalom tako mnogi pocinju a mi neke od tih akvarista kasnije upoznamo kada dodju i jadikuju na nastale probleme.

Sto se tice troskova tako je to, ne samo u akvaristici. Iako ulozeni novac doprinosi da akvarijum izgleda bolje to nikako nije presudno i zato nemoj da sazaljevas sam sebe. Bolje je ulagati postupno ali pametno a ne stvarno bacati pare.
 
O to je cest slucaj, vise puta sam prisustvovao takvim situacijama kada je ljudima pored akvarijumima prodato brdo riba bez ikakvog objasnjenja. To su stvari koje ubijaju akvaristiku, jer dobar deo ljudi kad sve to donese kuci i pocrka 8o% zaboravi ovaj nas lep hobi i vise ne potrosi ni dinara, a sto je morate priznati lose za radnju.
Kada sam delio savete buducim akvaristima uvek sam se trudio da ih "navucem" na ribice koje se lako odrzavaju. Ko god me je poslusao i uzeo gupike, ksifoe, zivorotke i kad te ribice pocnu da se razmnozavaju pa se cela porodica angazuje kad se ribica okoti taj danas ima najmanje dva aq.E kad ljudi savladaju ove ribice onda krenu na malo slozenije za gajenje, pa pocnu malo da citaju i eto nama novog clana.
 
nego sta

svestan sam ja da toga ima,ali sam juce prvi put tome prisustvovao.
A znam par ljudi koji su tako uzeli neke malo teze zivuljke za drzanje od ribica,mislim na boe i poskoke,onda se smore jer oni ocekuju da ce zmije u terarijumu da se ponasaju kao psi na uzici,pa pozele da ih se otarase,srecom ti ljudi su na moje insistiranje odneli zmije u zoo i u prirodnjacki muzej,gde ima ko da brine o njima,a zamisli samo koliko je onih koji ih puste u prirodu gde te zivotinje ne pripadaju.Znamo i sami za nekoliko primera gde je ravnoteza eko-nise otisla dodjavola i zeznula mnoge prirodne predatore tih stanista.Mislim takodje i da vlasnici radnja grese sto su alavi na pare pa prodaju svakome sve.Nije to za svakoga ko ima dovoljno para u dzepu.:evil:
Vi ovde mi ne licite na takve ,ali vecina jeste(prodavaca).Niti su oni posveceni svom poslu ,niti njihove musterije svojim ljubimcima.....