Leming ili patuljasti hrcak

Nemanja Neca

New Member
21 Maj 2011
5
0
1
Kupio sam 2 leminga (patuljastog hrcka)... muzjaka i zenku... Stavio sam ih da zive zajedno u jednom velikom kavezu.. Sve je bilo ok, dok posle par dana zenka nije pocela da napada muzjaka... Hoce da ga ubije.. Nzm sto?
Molio bih nekog za odg... Nov sam ovde...
 
Dobro je sto si izdvojio muzjaka od zenke jer ocito da postoji neki problem. Razlog zasto je to tako, mozemo samo nagadjati jer moze biti vise opcija. U svakom slucaju, dobro si postupio. Ako se zenka ne okoti u skorije vreme , pokusaj ponovo da ih spojis ali naravno, da pratis ponasanje u terarijumu. Ako i to ne uspe, moras menjati jedno od njih dvoje jer ocito da se ne podnose, sto moze biti jedna od opcija kako kod sirijskih hrcaka, tako i kod leminga.
 
Cudi me to... Prvih 3-4 dana su se bas lepo slagali... Spavali su jedno pored drugo... I kad sam ih kupio, oni su bili u istom kavezu... I sve to odjednom...
 
Opet sam pokusao da ih stavim u isti kavez i ne vredi,muzjaka zenka napada stalno... I nije se jos okotila, verovatno nije ni bila trudna...
 
a ako dodam 2 zenke muzijaku iz drugog legla kako ce se slagati? da li postoji mogucnost da se potuku ili tako nesto?