Lyretail grouper

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Variola louti - Lyretail grouper

Za ljubitelje velikih i atraktivnih morskih riba ovaj grouper je jedan od mnogih mogucnosti. Uglavnom se nabavljaju kao mladi pa samim tim i mali primerci kao ovaj na slici. kasnije se sve menja i potreban nam je neki veci akvarijum.

Ova riba je tipicni predator pa treba da se razmisli ako zelimo da mu neka riba pravi drustvo. Moray Eel, Scorpion ribe ili Trigger ribe mogu lako da zavrse kao dobar zalogaj ovog grouper-a. Ako vec jede Scorpion gde spada i Lionfish onda cemu se nadati i najbolje je da mu drustvo pravi grouper slicne velicine.
 

Attachments

  • DSCF7901.jpg
    DSCF7901.jpg
    35.3 KB · Pregleda: 27
da i ja dodam jednu sitnicu (da se lakše smjesti ribu)

red : Perciformes/Grgečki
podred: Percoidei/Grgeči
porodica: Serranidae- Kirnje (Groupers & Anthias)
rod : Variola
vrsta: Variola louti
latinski: Variola louti
engleski: Yellow-edged Lyretail
postojbina: Indijski ocean, Tihi ocean, Crveno more, južni Afrika, od sjeverne do južne obale Japana…
parametri mora: SG 1.020 - 1.025, pH 8.1 - 8.4, Temp. 22 - 28° C
veličina oko 80-83 cm
akvarij: ogromni akvarij (najbolje u nekom javnom akvariju od 10000l ),koraljni akvarij s oprezom, riblji akvarij bez malih riba
prehrana: mesojed
ponašanje: predator
 
Mislim da bi se iznenadio koliko je ova riba "druzeljubljiva" i koliko se lako privikava na nase prisustvo.

Ja licno ih uvek navikavam na na ceskanje po stomaku sto one rado prihvataju, da li iz straha ili neceg drugog ko zna ali se cesto nalaze u mojoj saci.