Madagaskarska bubašvaba

Da li ste vi svesni da ako vama ta bubasvaba od 10 cm pobegne i tako naleti na vasu komsinicu ona ima da skapa na licu mesta. Onim malo hrabrijima ce trebati barem dve rolne papira.

pa, veraovao ili ne, ljubitelji ovih buba su zene. Pogledaj ovaj video

 
Last edited:
  • Like
Reactions: Spajdermen
Mozda zene i jesu ali ne zene nasih krajeva. Ova je neka otkacena amerikanka i ona se ne uklapa u americki stereotip. I budi realan, bilo ko ko nije upucen u tu pricu ima da se smrzne ako se nadje u drustvu tako necega.
 
hehe... Bobane, da li mozda kod tebe postoji neka fobija od bubasvaba?😄

Eto, kod mene kada neko dodje u kucnu posetu, posto ove madagaskarske bubasvabe drzim u malom terarijumu na polici u dnevnom boravku i kada me znatizeljni zapitaju sta drzim u tm terarijumu, obavezno pokazem im sta se tu nalazi.
Reakciije su skoro sve pozitivne, hocu reci svi su iznenadjeni i odusevjeni izgledom ovih buba, cak i oni koji nemaju lepo misljenje o bubasvabama jer im deluju egzoticno. Jedino ljudi koji imaju fobije od buba, oni ne zele to gledati, odmah sklanjaju pogled i traze da vratim terarijum na mesto.

E, za takve ljude postoji lecenje, odnosno uklanjanje tih stecenih fobija od strane strucnih ljudi za takve stvari, odnosno doktora, mada je to kod nas i nasih ljudi jos uvek tabu tema. 🙂
Kako se ljudima pomaze da izlece fobije, bilo je cini mi se na kanalu nacionalne geografije ili mozda cak animal planet (ne secam se tacno na kojem), gde doktori postepeno privikavaju takve pacijente na dodir, recimo na dodir pauka velike tarantule ako je u pitanju fobija od pauka ARAHNOFOBIJA
Da ne duzim pricu, takvi ljudi obicno budu izleceni i sto je najzanimljivije, postanu ljubitelji egzoticnih tarantula i pocnu da ih drze u svojim terarijumima u kuci.

Mozda bi trebalo da nabavis ove madagaskarske bubasvabe, siguran sam da ce ti se svideti jer su bas egzotine kada ih gledas uzivo, a vremenom mozda postanes i ljubitelj istih😜 Siguran sam da na NZ postoje ljudi koji ih drze kao egzoticne bube u teerarijumima.
 
Last edited:
Moj komentar se odnosi na bubasvabu koja je na slobodi a ne u terarijumu. Videti insekt te velicine za mnoge nije bas prijatno iskustvo a pogotovo sto to nije domaci insekt. Ljudi se plase nepoznatog a to nije fobija.
Jedina fobija prema bubasvabsma je kako da ih se otresem. Trujem ih ko bubasvabe 😀
 
Gromphadorhina portentosa i Elliptorhina javanica madagaskarske bubasvabe na prodaju, imam dosta malaca i ne znam sta cu sa njima. :))
 
Povezi se sa nekom radnjom, budi im snabdevac. Mnogi ljubitelji teraristike nemaju nameru da se zamajavaju sa proizvodnjom zuve hrane a njihovi ljubimci treba da jedu.
Ma, sali se on malo, ne treba njemu nikakvo povezivanje sa radnjom, to se sve prodaje preko oglasa kao alva i uvek je deficitarna hrana, ne mozes proizvesti bubasvaba koliko se to trazi.😉