Metal halogena rasveta

nemanjask

New Member
16 Decembar 2010
13
0
1
Beograd
Nedavno (pre 5 dana) sam izbacio deo fluo rasvete na to mesto stavio metal halogenu osram powerball 70/830 i mogu vam reći da je razlika neuporediva!! Biljke su naglo počele da bujaju, rastu 5 puta brže nego sa istom snagom na fluo rasveti! tako da ću uskoro preći 100% na metal halogenu rasvetu ali druge boje, čisto zbog fazona! Uskoro fotke..
 
I ja sam bio zdovoljan neko vreme dok nisu alge pocele bujati a ja nemam toliko vremena da se igram sa njima i sa podesavanjem osvetljenja.
Ne zelim obeshrabriti vec upozoriti, da treba daleko ozbiljnije pristupiti sa ovakvim nacinom osvetljenja kako kod podesavanja snopa svetlosti, jacinu lampe tako i na delove delove akvarijuma gde ne zelimo prejaku svetlost i mnoge druge detalje vezane za pravilno postavljanje MH rasvete.
 
Za sada nemam problema sa algama, upozoren sam na vreme u vezi algi tako da sam spreman na to, ali za sada ništa se ne dešava..
 
veljko

U startu kad sam krenuo sa akvaristikom po preporuci coveka koji mi je prodao bilje stavio obicnu sijalicu od60w,pa sam imao problema sa velikom razlikom u temperaturi vode nocu je grejac odrzavao na 26c a danju je isla na 28c,pa sam za osvetljenje iskoristio dve stedjive sijalice od 35w i bilje super napreduje a za algu su zaduzeni Ancitrosi,koji za sada odlicno odradjuju svoj posao. Cim udjem u fazon sa sajtom pustam fotke da vidite.