Misevi i pacovi

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Najzastupljenija ziva hrana za mnogobrojne vrste zmija koje odgajamo u zarobljenistvu jesu misevi (Mus musculus) i pacovi Rattus norvegicus .

misevi1.jpg


pacovi1.jpg



Mnogi nasi odgajivaci zmija uspesno razmnozavaju ove vrste glodara iskljucivo radi ishrane svojih zmija. Vrlo lako se razmnozavaju i veoma su reproduktivni ,pa iz tog razloga su veoma zahvalni za gajenje. Naravno, ljudi koji ne drze zmije kao kucne ljubimce, gotovo su jednoglasni oko stava, da je ovakav nacin odgajanja ovih glodara za hranjenje zmija veoma surov i okrutan. Ja bih svoj stav i misljenje zadrazao za sebe jer je za mene svaka zivotinja na svoj nacin lepa i interesantna , tako da ne mogu da osporim ni jednu, ni drugu stranu. Zmije ako drzimo kao kucne ljubimce moramo hraniti onako kako njihova priroda nalaze , zivom hranom tj. glodarima, a isto tako neko ce kao kucnog ljubimca imati bas takvog glodara . Suprostavljanja misljenja izmedju ovakvih ljudi bice uvek, a na nama je da sami odlucimo koga cemo vise podrzati. Bilo koga da podrzimo, sigurno necemo pogesiti ;)
 
  • Like
Reactions: Spajdermen
Da i misevi nekome mogu biti iskljucivo ljubimci, evo dve fotke veoma neobicnih miseva koje takve retko vidjamo u pet shop radnjama.

mali lepi " sareni mausi ":)...


sareni_misevi.jpg


sareni_misevi2.jpg
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Spajdermen
Jes maikumu
kad ti macka donese misa iz avlije ispred kuce da se fali
to je nesto
a za parcove da i ne pricam
za zmije je ubilo se
al u radnji da ih uzmes pa da ranis zmiju ljutu
za parcova nije mi ni zao
al za onog belog misa
-greota.
 
Strasno bih volela da drzim miseve...
Da li mozeet da mi kazete gde i po kojoj ceni mogu da ih kupim?

Unapred hvala....
 
Mozes ih nabaviti kod mene,ali trenutno nemam sarenih miseva vec samo bele.Ako si zaista toliko zainteresovana javi mi se na pm.

Pozdrav.:hej:
 
E,kupila sam zenku pacova i sad bih htela da joj kupim drustvo. Da li ima nekog ko drzi pacove, sem skysnakea?
 
misevi

Nije problem :)

[Broken External Image]:[URL]http://img37.imagefra.me/img/img37/7/10/10/celav/f_mnpcfd1mm_c539725.jpg[/URL]

Koristim kutije od misilm 8l, 38x26x12, pogledacu kasnije ali ima ih u svakoj prodavnici koja prodaje plasticnu robu. Klize po bocno namesteni l profilima dimenzija 2x2cm, za pacove koristim metalne pojilice za cincile koje sam uzeo u NS ''Farmex'' i kostale su negde oko 150din/kom, ima negde na google njihov broj telefona. ove prve dve pojilice su stare neke koje sam nasao pa nemaju sistem za kacenje kao i one ostale (3,4...) Koristim ih samo za pacove zato sto mi je kutija visoka pa manji misevi ne mogu da dohvate pojilicu. Zica je 12x12mm otvor i pogodna je za pacove dok recimo mali misevi od oko 15-25 dana mogu da izadju i setaju po policama :D
I da, piljevinu isto uzimam iz farmexa i dzak od 650l presovane piljevine kosta oko 1900din, inace piljevina je vrhunskog kvaliteta.

[Broken External Image]:[URL]http://img37.imagefra.me/img/img37/7/10/10/celav/f_mnpcfd2hm_4d04338.jpg[/URL]