Mladi skorpioni H. scaber-a

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Evo prinova ...

Zenka Heterometrus scaber-a okotila mlade skorpioncice. :sampion:



 

Attachments

  • SCABER1.JPG
    SCABER1.JPG
    58.2 KB · Pregleda: 3
Last edited:
Da, otrovan je.:)

Ali Heterometrus scaber spada u manje otrovne skorpije i njegov otrov ima toksicnost priblizno ujedu pcele ili ose. Naravno ,uskoro cu detaljnije predstaviti i ovu vrstu skorpije....samo da ugrabim malo vise vremena ;)



 
Ajde jos jedno pitanje. Da li te je ikada ujeo skorpion (ili skorpija) i kakav je osecaj? (ovo su vec dva pitanja)
 
Ne, nije me nikada ubadao (skorpioni ubadaju ,ne ujedaju ;) ) ni jedan skorpion hocu reci, ni jedna vrsta skorpiona .

A kakav je osecaj ? Posto me nikada nije ubadao skorpion ne mogu iz licnog iskustva reci kakav je osecaj ali zato mogu preneti iskustva drugih koji su imali takve susrete sa ovom vrstom i u vecini slucajeva opisuju kao bezazlene ubode slicne nasim insektima kao sto su prcela ,osa i td...
:)
 
Pa mogao bih da se zrtvujes za nauku i pomazis tog skorpiona da bi nam preneo iskustva iz prve ruke valjam_se... Cuo sam da je osecaj kao kada se prebije prst cekicem tj. kada se promasi ekser, ali se tom prilikom pogodi prst.
 
... ne bih da se zrtvujem jer pored skorpiona imam dosta i tarantula koje me nisu nikada ugrizle...pa da ne trazite i takve eksperimente. :mrgreen:

Evo malo da cropujem sliku da bi mogli videti bolje malce. Znaci sada predstoji ocvrscavanje ljusture kod mladih skorpioncica, pa cemo i to hronoloski pratiti i fotografijama prikazati. ;)

 

Attachments

  • SCABER2.JPG
    SCABER2.JPG
    32.2 KB · Pregleda: 3
Last edited:
Svaka čast! To mi je oduvek bilo najinteresantnije kod škorpija...jesi je ti pario ili je bila trudna od ranije?
 
Pa mogao bih da se zrtvujes za nauku i pomazis tog skorpiona da bi nam preneo iskustva iz prve ruke valjam_se... Cuo sam da je osecaj kao kada se prebije prst cekicem tj. kada se promasi ekser, ali se tom prilikom pogodi prst.

Da stvarno, budi drug, a i onako ti ruke nisu dovoljno izubijane valjam_se
 
...jesi je ti pario ili je bila trudna od ranije?

Nisam je upario mada je kod mene bio i muzjak , mogao sam da ih parim ali sam hteo malo da sacekam, da ih pripremim;) ...ali vidis....iznenadjenja u teraristici nikada dosta.:D

Da stvarno, budi drug, a i onako ti ruke nisu dovoljno izubijane valjam_se
Eto, ruke su mi i dalje citave a nadam se da ce tako i dalje ostati.;)
 
Danas sam odvojio mlade skorpione iz razloga sto su vec nekoliko dana bili odvojeni od majke, sve vise su se setali samostalno i sve manje su se vracali na njena ledja.

Zato sam se definitivno odlucio da razdvojim svakog mladunca u posebne manje kutice kako slucajno ne bi doslo do kanibalizma.


Dakle, fotografijama prikazujem kako to danas izgleda.:)
 

Attachments

  • skorpija_mala2.jpg
    skorpija_mala2.jpg
    65.5 KB · Pregleda: 1
  • skorpion_mali.jpg
    skorpion_mali.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 1
  • skorpion_mali3.jpg
    skorpion_mali3.jpg
    33.2 KB · Pregleda: 0
Last edited:
nove slike mladunaca , da vidite koliko su napredovali ...:)
 

Attachments

  • mali_scaber_bodlja.jpg
    mali_scaber_bodlja.jpg
    7.5 KB · Pregleda: 1
  • mali_scaber1.jpg
    mali_scaber1.jpg
    55.8 KB · Pregleda: 1
  • mali_scaber3.jpg
    mali_scaber3.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 1
Last edited:
Sada su oko mesec dana .:)

Jedino sto mi predstavlja problem jeste, da li se ovde radi o Heterometrus scaber-u ili nekoj drugoj vrsti iz roda Heterometrus. U temi "Novo leglo scabera" zapoceta je diskusija i dilema o kojoj se ovde vrsti radi.:confused:
 
Ja bih ovo na udicu, pa u lov na soma...valjam_se


hehe...samo ne znam kako bi to stavio na udicu sa rukvicama... a narocoto golim rukama:mrgreen: ....(naravno da se salim i da ne mislim ozbiljno.;) )

Otisli smo malo u off topic , ovo su predivne zivotinje koje treba gledati samo u prirodi ili dobro opremeljenom terarijumu sa svim potrebnim uslovima za zivot . ;)
 
Veceras je pocelo drugo novo presvalecenje mladih.:D

Razlika u velicini posle presvalcenja je znatno primetna, vise nego kod presvalcenja tarantula. ;)

Ovo je prvi malac koji se presvukao...
 

Attachments

  • DSCF0871.JPG
    DSCF0871.JPG
    274.3 KB · Pregleda: 1
  • DSCF0872.JPG
    DSCF0872.JPG
    331.7 KB · Pregleda: 1
Last edited: