Moj "koraljni grebenčić" nakon 4 mjeseca

jasenka

Active Member
3 Septembar 2003
1,543
0
36
Zagreb
Moj "koraljni grebencic" nakon 4 mjeseca

Nakon puna 4 mjeseca moga akvarijica, moram priznati da sam jako zadovoljna razvojem koralja i ribica. Kozice su mi non-stop pune ikre, vidam i malecne, ali oni vjerojatno ne opstanu dugo, ribice i koralji ih jedu. Nemam nikakvih vecih problema, ali sam primjetila sitne crvice ii puice, nisam sigurna to su, ali su crveno-uti, skros tanki i gmiu. Kako ih se mogu rijeiti, s cime?!
Nego zanima me, i molila bi te za pomoc da mi kae latinski naziv za ovu spuvu to se vidi ispod ribice! Latinski naziv joj je neto tipa Collospongia sp.?! Ah, da i jo jednu stvar! Ako zna neku dobru stranicu sa slikama i latinskim nazivom o ivotinjama i ribama iz Jadranskog mora, jer imam neto jadranskih ivotinjica, pa bi voljela znati tocne nazive!
 

Attachments

  • convict-goby-0.jpg
    convict-goby-0.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 628
  • xenia-01.jpg
    xenia-01.jpg
    43.7 KB · Pregleda: 629
Cao Jasenka.
Lepo je videti da ti akvarijum polako sazreva i da si ti zadovoljna stvarima kako se odvijaju. Vreme cini svoje i samo budi strpljiva a rezultat ne moze da ti izostane.
Za te tvoje kozice ne brini puno. To se desava u svakom akvarijumu a ni jedna mlada kozica ne ostane u zivotu :( Ipak za njih treba drugaciji uslovi a mi to nemamo.
Sto se tice tih Jadranskih stvari, tu bas neznam puno ili bolje je reci nista. Ja se sa time ne srecem i one ne spadaju u tropsku morsku akvaristiku. To su vise lokalni hladnovodni akvarijumi i ti trebas da pogledas po lokalnim izvorima informacija. Ma ko zna bolje o tome nego istrazivaci u Hrvarskoj? Pogledaj biblioteku, morada ima nesto o tome. I slika i opis. Nebudi lenja, pogledaj i napisi nesto o tome pa da i ostali znaju.
Na netu ima informacija o kojekakvim sundjerima ali ja nisam siguran da je to sto ti hoces. Nisam pogledao u knjigama ali mislim da u knjigama koje ja imam su samo koralne bestije a ti se ipak interesujes za hladnovodne.
 
Pogledala sam galeriju, i stvarno je impresivna! to se tice Jadranskih organizama, pronjukala sam sve to se dalo i nema nita pametno, ali sam nala neke strane koji daju poneto! Za kozice sam se odavno prestala brinuti, jer znam da od malih nita! Ona zvijezda ti je prelijepa! Aaaaa, da je meni jedna takva! Koliko naraste?! Kako se ponaa u akvariju?!
 
Sticice ti jednog dana i takva, nebrini. Ja ih imam gomilu ali malih jer se one zavlace u to kamenje i kada mi stignu mashroom-i stignu i one :)
Ja uglavnom o tim malima i ne brinem. Kako dodju tako i odu. Ko ce da ih izvlaci iz tog kamenja a to znaci da ce neko da je dobije besplatno. Jednog dana ce i tebi da se posreci.

Ta velicina je otprilike i maksimalna. Ja nikada nisam video vece.
U akvarijumu su fenomenalne. Pod jakim svetlom se uglavnom kriju a kada je mrak onda nastaje njihovo carstvo. Uostalom kao i sve zvezde.
Kada ubacim hranu odmah izlaze bez obzira sto je dan. Jedu dosta i prava su stvar za akvarijum. Nista ne ostane na dno. Sve pokupe tako da ne treba da brines o otpacima.
Ma lude su :)
 
evo i jedne od mojih zvijezdica! Sve se razlikuju po arama i boji! Stvarno su super cistaci! Uz njih su tu i kozice i rakovi samci ( oni u kucicama) , i to je super kombinacija za cicenje podloge!!
 

Attachments

  • zvijezdica5.jpg
    zvijezdica5.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 609
Ma jaca nam je najjaca i sada kada je dio nae kloarske ekipice moe uciniti neto za na sajt u vezi morske akvaristike....ali naravno bobane vidim da se nezalee nita manje od jasenke.. :wink: e jaco ajd da mi broj moba pa da se cujemo,mislim ipak si sada clan ekipe pa da ti cujem glasa :?:
 
Svaka cast Jasenka. Akvarijum ti je prva liga. Vidim da i ti mnogo volis njega i trudis se, tako i treba. Ja sam svoj malo zanemario ali si mi ti sad dala volju da ga malo sredim.
 
Uh, moj je totalno zapusten i rekao sam sebi da cu ga srediti posle novogodisnjih praznika. Imao sam ja razne ribe ali moja najveca ljubav su gupike. Verovatno se pitas zasto bas one. Odgovor cu postaviti kod teme razmnozavanje riba ili kako se vec zove. Za morske ribe nikad nisam bio zainteresovan ali moram priznati kad vidim tvoj akvaijum pozelim ga imati u sobi. Caos.