Morski 1575 litara

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,684
82
48
66
Beograd
Sta je cudno?
Kad ovo pitam trazim savet, jer sam totalna neznalica sto se mora tice.
Inace planiram kod mene u odgajivacnici da napravim jedan mali morski sa par klovnova pa da probam razmnozavanje.
Imacu podrsku Igora reefroom sto se tice pocetne kulture hrane za mladj pa da vidimo i to cudo.

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,548
246
63
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Pa dobro mozda sam to tako "cudno" rekao. Neke stvari se bas tu ne slazu kako treba jer moze da bude problema.
Evo recimo, Regal Angel je coral reef riba a Lionfish i Ribon nisu to. Regal angele je izuzetno mirna riba i vece ribe kao Dogface puffer moze da ga dosta poljulja. Mali Wrasse moze i da postane hrana Lionfis-a.

Malo je olaksavajuca okolnost sto je to veliki akvarijum pa nekako ima mesta za sve.

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,684
82
48
66
Beograd
To se i meni ucinilo bar sto se tice Wrasse. Bar za sada ne prilazi Lionu ali ga eel stalno vreba. Video sam je da cisti Puffera i ovome kao da to prija.
Skrenucu paznju Vladi da ih vrati u koralni akvarijum gde je mirnija atmosfera.

Last edited:

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,548
246
63
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Bolje bi ti bilo da ides na more nogo da ga dovlacis kuci.
Mekani korali i ribe i mogu nekako ako obezbedis dosta toga jer u suprotnom akvarijum deluje prazno, ne samo deluje nego i jeste.
Tvrdi korali zahtevaju vreme i puno para. To ce tek da se odrazi, a verujem da je vec vidno, jer je Fidji zabranio izvoz. Sri lanka odavno a i drugi idu tim putem. Ostaje Indonezija a i tu ce zaigrati mecka. Sve u svemu cene korala ima da idu u nedogled.

Ako imas ozbiljne namere onda kreni sada, ne odugovlaci i kreni sa ciljem da razmnozavas korale. Acropore, Montipore i njima slicne. Bice to unosno ali i skupo da se zapati kao biznis.

https://www.facebook.com/waltsmith.fiji

http://www.waltsmith.com/