Mrest skalara-izbliza

Samo da javim da rastu, uživaju, jedu kao mećava...
Pojma nemam koliko vremena treba da prodje da počnu da liče na skalarinjose, ali za sada im lepo ide. Svidja im se spirulina, definitivno, iako se meni od njenog mirisa
81aa09c8033e683bbad07590a70d063d.gif
 
E pa drugari, dugo nas nije bilo... da se javim sa informacijom da su neka deca već u novim akvarijumima, a njih 19 je ostalo kod nas u akvarijumu, jer im naprosto nismo našli dovoljno dobar dom(još uvek)
77e9cc9f146c0858bc5008e7c3c7419e.jpg


d5fcd5936b9a6ecd1a01e1930e4685bc.jpg

u nekim kadrovima vidite i ponosnog tatu...

984ddc70cdfe42e42be87a2e707402ec.jpg


U svakom slučaju, operacija uzgoja, uspešno završena...
 
Iskreno, ja sam ipak hobista. Živa sam se istraumirala da li će bebe preživeti, da li će ih neka bolest potamaniti... a da ne pišem kako sam se jela što ih gajim u plastičnoj kofi...
Sreća ipak prati hrabre, ali...
sada i kada počnu da čiste neki list, pravim se da ne vidim... ne palim lampe dan dva...
 
Daleko od ociju...daleko od srca!:mrgreen:

Svakako u pravu si Draganice,i druge ribe a kamoli skalari zahtevaju dosta mesta i paznje da bi se uspesno ispratili njihovi ciklusi u mrestu.Nekoliko manjih za mrest i par velikih akvarijuma za odrastanje,bezmalo preko 500l vode za sve to.
A finansijska satisfakcija skoro nikakva...
 
Finiansije u minusu, sera je svakako u plusu zbog nabavke artemije, pa posle raznih drugih, zgodnih hraniva...
7ed0ad20a03c6bf8313ee7f5316bde5d.jpg

a ova devojka sa belom sredinom repa, i ovaj glavonja sa narandzastom tufnom na glavi, kao da rade na normu... :D
 
Pozdrav društvo.
Eeee, da Vam se pohvalim novostima. U mojoj neuslovnoj kofi raste gomiletina malih skalarčića. Jedu sve što im padne u usta... Razmnožavala ili ne artemiju, oni je klopaju izleglu ili ne. Jedino što je filtriram os soli. Inače, suprug je isitnio u najfiniji prah Terramin granule, i otopinu sa vodom ubacio na pipetu... Kada je to razmutio u šoljici dobila se crvena tekućina. Nakon ukapavanja, ta gomiletina beba se sjatila na to mesto, i za tili čas ne bi više ni traga od hrane. Tako da se više ne brinem previše...
Hoces da kazes da su ti skalarcici odma po proplivavanju jeli mrvljenu hranu mesanu sa vodom?
 
Da, hocu bas to da kazem. Posto nisam imala pojma u tom trenu ni sta je infuzorija, artemija i sl. dali smo im ono sto smo imali za prvu pomoc. Naravno, posle smo presli na artemiju.
 
Hoces da kazes da su ti skalarcici odma po proplivavanju jeli mrvljenu hranu mesanu sa vodom?

Problem nije u tome sta jedu vec da hrana bude adekvatne velicne da oni mogu da je progutaju. Sve sto moze da se usitni dovoljno i da se napravi da izgleda kao suspenzije moze da se koristi za ishranu mladji. Zumance jaja je bas pogodno za to jer je dovoljno hranjivo a lako se usitni.
 
Cuo sam neke price kako Skalarima tesko bilo sta drugo moze zameniti zivu hranu kada proplivaju , trenutno imam gomilu malih skalarcica koji su danas proplivali i imam problem sta da im dam da jedu kupIO SAM NAJKVALITETNIJU HRANU i usitnio u prah pomesao sa vodom ali neznam dali jedu ili ne, mozda mi je jos rano da brinem jer su tek kako da kazem podigli se sa dna i pokusavaju da plivaju?
 
Sto se infuzorije tice nemam ni ja pojma ali sam nakrkao u 5L flasu slame i evo vec 3 dan stoji i flasa je puna belicaste magle nadam se da je to INFUZORIJA samo mi nije jasno kako je izvaditi iz flase ? ima li resenje za to ?
 
Tvrdo kuvano jaje je lek za tvoje skalarcice. Znaci obaris jaje uzmes sasvim malo zumanca i stavis u neku posudicu. Uzmes spric i vise puta to usises i vratis u posudu. Tako ce se zumance fino rastvoriti. Kada ih hranis uzmes malo toga u spric i polako nakapas iznad jata. Tako radis vise puta dnevno. Deo zumanca ce da padne na dno i to polako pokupis crevcetom od vazduzne pumpe. Nije lose da u akvarijum ubacis malo puzeva koji su odlicni sanitarci a na sebi nose i dosta infuzorije.
 
Sto se infuzorije tice nemam ni ja pojma ali sam nakrkao u 5L flasu slame i evo vec 3 dan stoji i flasa je puna belicaste magle nadam se da je to INFUZORIJA samo mi nije jasno kako je izvaditi iz flase ? ima li resenje za to ?
To su krenule bakterije, a infuzorije ce doci za njima. Verovatno i sada ima nesto infuzorije. Kad krene infuzorija najjednostavnije ces je izvaditi tako da osvetlis flasu nekom lampom samo u jednom malom delu. Napravis od kartona ili bilo cega sto ti dodje pod ruku navlaku za flasu i ostavis mali otvor samo u jednom delu i taj deo osvetlis lampom. Infuzorija ce pohrliti u taj osvetljeni deo i ti je pokupis zajedno sa vodom nekim tankim crevcetom. Tu vodu koja je sad puna infuzorije dajes ribama.
Inace skalare je najjednostavnije odhraniti artemijom.
 
a moze i so krv od tubifeks (crvi)sitno ce gi iseckate i potoa so dve parcina staklo ce gi zgmecite i krvta ce ja soberite i da se turi vo bolnicki sistem so mikro sito i da mu kapi kapka po kapka sporo da teci a pozelno e da ima i rasprskuvac vo sistemot da se mesa i sekoj den da se pravi taka no da se vnimava da ne se pretera so toa pomala kolicina na tubifeks