Mrest skalara-izbliza

To za jaje nije losa ideja moram probati, Jer hocu, necu moram. Balon sa vodom i slamom se tako usmrdeo :confused: po cenu da mi sve ribice uginu i bez hrane, ja im to necu davati uostalom dok se infuzorija formira onda mi je vec kasno. Idem na varijantu zumance i voda iz filtera od velikog AQ prve nedelje a posle mrvljena hrana u prah takodje sa vodom iz filtera . Mada kako Draganicino iskustvo nalaze probao sam da im dam PRAH mrvljenu EXTRA skupu hranu mesanu takodje sa filter vodom , u nadi da u njoj ima INFUZORIJE, primetio sam da jure za tim prahom i cini mi se da jedu. o_O. Uostalom videcu dali napreduju ili ne ,te ce mi se samo kasti za dan, dva ili tri ? Tose sto se tice tubifeksa dok sam bio mladji zezao sam se sa hranjenjem riba sa njima imao sam veoma lose iskustvo NPR pomor riba kojekakve bolescine i slicno, tako da vec davno, taman da mi ih daju dezinfikovane na zlatnom tanjiru nebi ih stavio u AQ .Toliko sam bio razocaran posle toliko krahova vezanih za tubifeks da ga ne dajem ni u susenoj varijanti. Bavim se akvaristikom dugo , ustvari evo vec 21 godinu za to vreme naucio sam ,nemogu reci sve ,ali mogu reci da je to i vise nego dovoljno. Sada imam AQ 400 L Spoljnji filter
84 L ,UV filter MH osvetljenje 8000K , CO2 itd i sve radi savrseno,i nezelim da pravim stare greske, Tose u svakom slucaju hvala na predlogu , ali kao sto rekoh neznam sve, tako da po prvi put da me ubolo da se par Skalara upare tako da zaista nemam pojma i zahvaljujem se na pomoci, momci i devojke, nadam se da ce moji skalarcici doziveti da uskoce u neki dobrostojeci AQ posto ja za 200 , 300 komada nemam mesta:) .Zasad veliki pozdrav drustvo.Ako nekome ista nesto novo sine na pamet , slobodno neka me obasja.
 
Vrlo tesko kad su mladi, a i kad su stariji desavalo mi se da ono sto vazi za pokazatelje polova nije bas 100% sigurno. Najsigurnije je kad odrastu i formiraju parove.
Inace za muzjake vazi da su veci i jaci i da imaju izrazenije celo.