Nabavka akvarijumskih biljaka

aXilos

New Member
23 Februar 2010
21
0
1
Vrsac
Interesuje me gde ljudi iz manjih gradova/sela kupuju akvarijumske biljke? Da li postoji neki website sa kog se moze poruciti online ili mozda postoji neki nacin da se poruci postom s tim da je cena neka normalna...?

U Vrscu sam samo u jednoj od dve petshop radnje nasao par biljaka. Npr. ona Anubias (nana) mi izgleda lepo ali je prodaju za 400 din za tu saksijicu! :ebote:
 
Van Beograda sam par dana (na radost aquascapera, ali i akvarista uopste, jer sam nesto fenomenalno dovukao), pa mogu da kazem sta je bilo pre nego sto sam otisao na put:

HC Cuba
Blyxa japonica,
Staurogyne sp.
Eleocharis parvula
Eleocharis acicularis
Echinodorus tenelus
Sagittaria patuljasta
Java moss
Christmass moss
anubias nana petit
anubias nana
anubias barteri barteri XXXXXXXXL (ogromne)
Mikrosorum pteropus (ima i komada sa preko 500 listova)
Bolbitis heudelotii
Vallisneria
Rotala rotundifolia
Higrophilla corymbosa
Hygrophila diformis
Hygrophila polysperma "Sunset"
Hygrophila polysperma
Ludwigia arcuata
Ludwigia repens
Ludwigia repens Rubin
Alternanthera reineckii rosaefolia
Echinodorus amazonicus
Cryptocoryne petchii
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne wendtii green
Cryptocoryne wendtii brown
Cryptocoryne affinis
Riccia fluitans
Pistia stratiotes

Mozda se neceg nisam setio. Mozda neceg vise i nema.

Ko je svracao u poslednjih nedelju-dve, mogao je da vidi da se ponuda stalno povecava i da je stanje sa biljkama jako dobro i organizovano, posto je jedan covek zaposlen samo da sredjuje bilje i da se brine o tome, a od skoro imamo i zensku ruku koja sve to jos bolje dovede u red. ;)

Cene za zivu robu, pogotovo bilje, nerado govorim, jer je najbolje videti uzivo sta se i koliko dobija za pare za koje se kupuje. Biljke koje se prodaju su proizvedene submerzno i iz domace proizvodnje, nema uvoznog emerzo odgajanog bilja.

Za sajt nemam vremena, iako svakog dana dobijam pitanja povodom toga, jednostavno nemam vremena da se posvetim tome.

Pozdrav.
 
pa zar pored onako lepih akvarijuma u radnji. moram da napomenem da ti je radnica ( ili ako je supruga ) veoma ljubazna i prijatna u objasnjenjima a vezano za bilja i ribice :hej:
 
Pa jes kad malo bolje razmislim, gde pored onakve radnice da se umorim od akvaristike, naprasno sam se preporodio :sampion:

Inace, od novosti je da sam poceo sa planom, koji bi trebalo potpuno da zavrsim na jesen, da 80% riba i drugih organizama budu nekomercijalne vrste, kojih trenutno nema u Srbiji ili koje se jako retko mogu naci, pri cemu cu nastojati da to bude vezano za biljnu akvaristiku... mada jos necu nasiroko da pisem o tome dok ne sprovedem veci deo plana... uglavnom, od pre neki dan ima nekoliko noviteta/rariteta.

:welcome1:
 
Mislim da ces takvim potezom dosta da izgubis. Lepo je imati nesto nesvakidasnje ali takve ribe se ne prodaju svakoga dana.
Guppy itd je nesto sto bi stalno morao da imas ali ajde, videsemo kako to ide.
 
Pa jes kad malo bolje razmislim, gde pored onakve radnice da se umorim od akvaristike, naprasno sam se preporodio :sampion:
inace ja sam onaj sto je bio sa onim spiskom i sa karakteristikama odredjenih riba i biljaka. uzeo samo par sitnica i dve biljcice. da nije bilo dame ... da ne izgleda kao kritika ( mozda ti nije bio dan :p, ali stav ti je bio veoma :evil:. kao akvarista imas ( od 1 - 10 ) punih 100 ali kao prodavac .... u svakom slucaju, zelim ti puno uspeha u ostvarivanju plana i nadam se da ce ti radnja ( a i flora i fauna ), biti jos vise kotirana i posecenija
 
Druže Enter, ja nisam najpogodnija osoba za prodavca, iz prostog razloga jer me ne zanima mnogo prodaja.:cool2:

Silom NEprilika ja se tu ponekad nadjem i smetam onima koje sam angažovao da rade prodaju. :cool2:

Uglavnom, radnja ne radi onako kako sam zamislio, pa sam zato frustriran. Ja sam je otvorio da bih skupljao razne retarde, ali su svi ili barem velika većina koji dolaze normalni. To me deprimira i nemam adekvatno društvo, dok ne dođe Piroman ili neko njemu sličan. :cool2: Čak ni ovaj Paleoglodit nije dovoljno nenormalan, te zbog toga teško nalazim zajednički jezik sa njim, mada može da prođe, iako mu je sarkazam na nivou pedofilije :cool2:
 
Inace, od novosti je da sam poceo sa planom, koji bi trebalo potpuno da zavrsim na jesen, da 80% riba i drugih organizama budu nekomercijalne vrste, kojih trenutno nema u Srbiji ili koje se jako retko mogu naci, pri cemu cu nastojati da to bude vezano za biljnu akvaristiku... mada jos necu nasiroko da pisem o tome dok ne sprovedem veci deo plana... uglavnom, od pre neki dan ima nekoliko noviteta/rariteta.

:welcome1:
Coa odrzao obecanje, cak su stigle i L ribe koje vec plivaju kod mene:cool2: