Omiljena riba

Katana

Member
26 Avgust 2007
32
0
6
27
Srbija, Pančevo
Sigurno svako od vas ima omiljenu aq.ribicu zanima me kome je koja.



Da ja prvi zapchnem:

1.Pseudotropheus Zebra
2.Corydoras Panda
3.Symphysodon discus
 
Hehe...ovo je veoma zanimljivo pitanje na koje ce svako od nas dati razlicit odgovor.:)

Sada kada razmisljam koja bi to vrsta ribe mogla da bude, zaista tesko mogu da se odlucim jer veoma veliki izbor riba koje jako cenim i volim , nije moguce je napraviti neki redosled. Ali kad vec moram da izdvojim neku od njih ja bih se definitivno odlucio za cat fish vrstu a to je
Hypancistrus zebra .
Redosled ostalih vrsta
za mene nije toliko bitan i vazan jer stvarno ne bih mogao ni da ga napravim. Mozda sam se odlucio za H.zebru jer je to riba koja me je jako fascinirala kada sam je prvi put ugledao, pa hajde, neka ona to bude , mada postoji jos dosta L vrsta koje bih takodje rado video u svom akvarijumu. ;)
 
Kroz moje akvarijume je proslo mnogo vrsta ribica, od neizbeznih zivorotki, raznih vrsta ikrasica, riba dna... Sve su mi bile drage i omiljene u datom trenutku. Posto je promenljivost jedna od osobina akvaristike kao hobija, naravno ko je zainteresovan da tu mogucnost iskoristi i ne ostane na staticnoj postavci jedne kombinacije biljaka i riba , favoriti se mogu menjati.

Skalari su se nekako odomacili na mojoj listi omiljenih, kao favoriti. Zbog toga su i bili prva vrsta ikrasica za koju sam se bas trudila da izmrestim. Velika mi je zelja da nabavim pravog divljeg skalara Amazona pa da jedan ciklus mog bavljenja akvaristikom bude zaokruzen.

Veliki sam zaljubljenik pandica i ancistrusa. malenih veseljaka koji su spremni na svakojake ludosti.

Postovalac sa diskusa. To je riba koja u meni izaziva strahopostovanje i predstavlja vrhunac slatkovodne akvaristike. Nadam se da ce jednom zaplivati u mom akvarijumu.
 
In my opinion
uređenje akvarijuma je prioritet
nijedna riba mi nije omiljena ako joj je okruženje bezveze
kada se uredi akvarijum kako valja i dolikuje
onda svašta dolazi u obzir
a najlepša su velika jata malih riba u velikim i dugačkim akvarijumima
u tom slučaju imam mnogo favorita
WCM je jedan od njih
a osećam da će to biti mikrorazbore samo da ih se dočepam am am am am
i naravno oskari na tiganju :sampion:
 
Uh, jako tesko pitanje, ali da probamo ovako:

1. Labidochromis sp. Hongi
2. Malanochromis Auratus
3. Pseudotropheus Demasoni

JOJ, a gde je tu Ps. elongatus Ruarwe (neon spot), Polit, Chewere... mnogo ih je tesko je izdvojiti.
 
Hmmm...
  1. exCichlasoma Festae
  2. Aequidens sp. Goldsuam
  3. exCichlasoma Salvini
  4. Satanoperca Daemon
  5. Caquetia Spectabilis
  6. Hoplarchus psittacus
  7. Geophagus sp. tapajos red head
To su mi omiljene vrste :D.
 
Na ovo pitanje se uglavnom odgovara impulsivno prema trenutnom raspolozenju i interesovanju. Sta je stvarno kriterijum da odredimo koja je to riba za koju mi mozemo da kazemo da nam je prirasla k srcu.

Prema nekim pokazateljima koje trenutno imam moja omiljena riba ili bolje teceno ribe su iz roda Gastromyzon. Tu su jos i male "Galaxy" koje mogu da se vide u temi http://www.beke.co.nz/threads/microrasbora-sp-galaxy.1285/a tu mi je i miljenik Corydoras habrosus

Sve ovo gore navedeno je nesto sto je trenutno i ko zna kako ce da bude sledece godine, vreme ce da kaze. E to vreme je u stvari i najbolji pokazatelj koja je riba u stvari nasa najdraza riba.

Iako slabo spominjem i jedva da ima koja rec o tome ja imam jednu vrstu riba koja je dosta retka u komercijalnom smislu i koju bezmalo gajim vec eto trinaest godina a to je Aulonocara maylandi. Zar mi treba jaci dokaz koja je moja omiljena riba.
 
Mudro zboris Bobane. I meni se promenila omiljena riba samo za ova 4 meseca od prethodnog posta. Trenutno mi je najdrazi Pseudotropheus flavus a i Melanochromis chipokae mi sve vise prirasta srcu.

Ko zna sta cu pisati za par meseci kad neko opet izvadi ovu temu iz naftalina.
 
Ja ali zaista nemam omiljenu ribu...drzala sam podosta vrsta i u svakoj sma uzivala na svoj nacin...jedna me je plenila nacinom mresta
druga bojama
treca spretnoscu
cetvrta temperamentom...i tako redom
ako se ono bas zalepim za neku ,javljam vam :)
 
1. Poecilia reticulata
2. Microgeophagus ramirezi
3.Apistogramma nijsseni,cacatuoides
4.Paracheirodon simulans
5.Tanichthys albonubes
 
Da .. tesko je odrediti samo jednu .. mnogo je tu lepih i interesantnih vrsta ..

al ako zanemarimo akvaristiku .. definitivno .. Orcinus orca .. :cool:
 
1.Black Molly - Vesela ribica, izgleda kao da 'plese' u neki latino ritam , vecito gladna, kao i sve zivorotke.
2.Ajmonjer - Ta je ribica skoz luda. :p Nonstop nesto radi, nonstop zuri,vrti krugove, kvadrate i osmice po akvarijumu...
3.Borac - Flegma. I to teska.Ovaj moj nonstop drema na neku biljku i cak i ne okrece glavu kad mu se priblizim.Jedino zakotrlja oko i malo pogleda da ne mozda imam kakvu hranu.Tirkizan je, sa crvenoroze predne peraje.

Ma ja obozavam sve vrste.Kad bi imala vise uslova aktivirala bi desetak akvarijuma, ali zasad imam dva. :mrgreen: