Pamphobeteus sp. machalla ( ljubičasti cvet )

Spajdermen

Active Member
30 Juli 2017
109
70
28
26
Uopšteno Pamphobeteus sp. machalla je pokorna vrsta.Neke jedinke neće oklevati da zbace svoje dlačice, ali pretnja je retka kod ove vrste.Što je pauk stariji to je više mirniji, izlazi noću dok je preko dana sakriven u svom skloništu.Brzog su rasta, ženke žive do 20 godina, dok mužjaci ne više od 3-4 godine.

Pamphobeteus sp. machalla živi u tropskom toplom i vlažnom području, u tropskim kišnim šumama Južne Amerike. Temperatura može da varira, dostigne 30 ° C tokom leta i značajno se hladi tokom 20 ° C tokom zime. Molimo vas da budete obavešteni o činjenici da će se pauk zaštiti od vremenskih uslova ispod stabala, grane, lišća i napuštenih rupa. Nemojte pregrejati terarijum.

Uslovi životne sredine

Temperatura: Leto: 24-28 ° C (dan), 20-24 ° C (noć). Zima: 18-21 ° C (dan), 16-18 ° C (noć).

Vlažnost: 65-75% (leto), 80-90% (zima, 4 meseca).

Pauk živi u tropskim šumama. Obezbedite mnogo grana i lišća. On će to iskoristiti za stvaranje svog skloništa.

* Pauk je oportunistički zakopač. Ne lišite ga ove mogućnosti u svom terarijumu.

* Pauk živi u vlažnom području. Imajte na umu da su kavezi sa visokim nivoom vlažnosti veoma osetljivi na grinje i druge parazite. Molim vas, preduzmite mere predostrožnosti.

Da li ste znali:


• Ptičji paukovi iz roda Pamphobeteus, Ksenesthis i Vitalius veoma se teško razlikuju neeksperimentalnim okom ?

• Pamphobeteus tarantule imaju divan obrazac na svom abdomenu?

• Sve vrste sa "sp. lokacija "se još uvek ne objavljuju zvanično?

Evo i fotke jedinke u mojoj kolekciji:

 
Last edited:
Fauna, ona ide u veliki terarijum, pod svetlom je ljubičasta više, kako raste sve više je ljubičasta..
Inače, biće još fotki za svaku vrstu čim ih iskopam iz kompjutera...Pozdrav.
 

Mislim da bi bilo bolje da kacis slike na ovaj sajt umesto sto ih linkujes sa Instagram-a. Dobro, mala reklama za tvoj profil, to nas ovde ne uzbudjuje, slobodno ti reklamiraj svoj instagram profi ali sustina je da te slike ostanu ovde dokle traje i ovaj sajt a to je moguce samo ako ih direktno linkujes ili ih postavis kao attachment. Mozes da koristis i galeriju. Ma ovde mozes kako hoces sa slikama a ako ti nesto nije jasno u vezi postavljanja slika slobodno pitaj.
Imali smo mi ovde vrlo lepih slika koje su bile na kojekavim sajtovima i vremenom su nestale a samim tim i dobar deo pisanja gubi deo svog smisla.
 
I jos nesto sto je vrlo vazno na internetu a to je ©, pravo na sadrzaj. Vidim da koristis theraphosidae . be (razdvojio sam link da bi ostao tekst) a taj sajt zadrzava sva prava na sadrzaj. Izbrisi te linkove kada kopiras te podatke jer ne bih zeleo da mi neko zaskoci na vrat radi takvih stvari. Svi linkovi su obojeni u gornjem tekstu.
 
Malo losiji snimak i video...ali barem nesto...bice snimaka kada bude hranjenja....snimam pomocu telefona sve...na mom se pokvarila kamera pa snimam i fotkam sa ocevim....A ovaj iznad je sniman telefonom od drugara mog mladjeg brata...svetlo tokom snimanja mu nije bilo takvo da se mogu videti njenje prelepe boje...
 
Subadult muzjak Pamphobeteus sp machala, skoro sam ga uzeo pa polako cekamo svadbu. Bice i snimak.

sp machala.jpg